rownanie plaszczyzny

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
tomass13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2011, o 15:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

rownanie plaszczyzny

Post autor: tomass13 »

Zad 1
znajdz rownanie plaszczyzny przechodzacej przez punkt \(\displaystyle{ A(1,2,4)}\) i rownoleglej do plaszczyzny \(\displaystyle{ 0YZ}\)?

umiem obliczac takie zadanko jak jest podany wektor \(\displaystyle{ \vec{u}}\) , albo jak sa dane dwa wektory \(\displaystyle{ \vec{u}}\) i \(\displaystyle{ \vec{v}}\), ale jak obliczyc powyzszy przyklad?


Zad 2.
sa dane 3 wektory \(\displaystyle{ a(2,4,5), b(-2,1,6), c(3,-4,1)}\)

wykonaj dzialania:
\(\displaystyle{ \3{3} \vec{a} ^{2} - \4{4} ( \vec{b} \circ \vec{a} )}\)

jak oblicze iloczyn skalarny to wychodzi mi liczba jak ja potem dodac do wektora \(\displaystyle{ \3{3} \vec{a} ^{2}}\) ?


prosilbym o jakies wskazowki

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 6 sty 2012, o 10:45 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex], a nie po kawałku. Używaj LaTeXa też do pojedynczych symboli i liczb.
Awatar użytkownika
wutevah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2011, o 20:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 11 razy

rownanie plaszczyzny

Post autor: wutevah »

Zad. 1
Równanie płaszczyzny OYZ to \(\displaystyle{ x=0}\). Jak będą wyglądały płaszczyzny równoległe?

Zad. 2
\(\displaystyle{ \vec{a}^2}\) to oznaczenie na \(\displaystyle{ \vec{a}\circ\vec{a}}\).
tomass13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2011, o 15:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

rownanie plaszczyzny

Post autor: tomass13 »

no tak nie ma x w tym rowaniu czyli \(\displaystyle{ By+Cz+1=0}\) i co dalej , mam to wyliczac z tego wzoru \(\displaystyle{ Aa+Bb+Cc=0}\)

Zad.2

ok tam jeszcze bylo \(\displaystyle{ +2( \vec{c} )}\) czyli wyjdzie mi jakas liczba zalozmy \(\displaystyle{ 24}\) i jak ja dodac do tego wktora \(\displaystyle{ 2( \vec{c} )}\)
Ostatnio zmieniony 6 sty 2012, o 10:46 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Częściowy brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
Awatar użytkownika
wutevah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2011, o 20:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 11 razy

rownanie plaszczyzny

Post autor: wutevah »

1. Przeciwnie, jest tylko \(\displaystyle{ x}\). Wektor normalny do płaszczyzny OYZ nie ma składowych w kierunku \(\displaystyle{ y}\) ani \(\displaystyle{ z}\), czyli w Twoim \(\displaystyle{ [A,B,C]~~B=C=0.}\)

2. Nie dodajemy liczb do wektorów.
tomass13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2011, o 15:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

rownanie plaszczyzny

Post autor: tomass13 »

czyli

1. rowanie prostej \(\displaystyle{ x-1=0}\) ?

2. zostawiam wynik \(\displaystyle{ [4,7,8] + 26}\) tak?
Ostatnio zmieniony 6 sty 2012, o 10:47 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
ODPOWIEDZ