kwadrat opisany na okręgu

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
FanOfMath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2008, o 19:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

kwadrat opisany na okręgu

Post autor: FanOfMath »

chciałem się zapytac,czy gdy mam np takie zadanie:(pytanie odnosi się ogólnie do geo analitycznej, to tylko przykład)
Punkt A(x y) jest wierzchołkiem kwadratu opisanego na okręgu jakiegoś tam.Znajdz pozostałe wierzchołki tego kwadratu,czy jak widzę w pewnym momencie po jakiś obliczeniach ,że na rysunku dobrze widać w,którym miejscu są pozostałe wierzchołki to czy mogę ich nie obliczać tylko odrazu podać?
Aerosmith

kwadrat opisany na okręgu

Post autor: Aerosmith »

Jeśli rysunek jest dobrze oddany i te punkty mają współrzędne całkowite to według mojego uczącego tak.
Crizz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4094
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 805 razy

kwadrat opisany na okręgu

Post autor: Crizz »

Ja natomiast, gdybym uczył geometrii analitycznej, tłukłbym po łapach za jakiekolwiek rysunki . Nie po to wymyślono geometrię analityczną, żeby rozwiązywać zadanie na rysunku.
Aerosmith pisze:i te punkty mają współrzędne całkowite
A może mają np. współrzędne \(\displaystyle{ (2,99;3,99)}\)?

Zupełnie inną sprawą jest natomiast odgadnięcie rozwiązania (jak to zrobisz, czy poprzez odczytanie z rysunku, czy inaczej, to już Twoja sprawa), a następnie udowodnienie, że to rozwiązanie rzeczywiście spełnia warunki zadania. Jeśli potrafisz uzasadnić to oraz fakt, że nie ma innych rozwiązań, to takie rozwiązanie jest pełnoprawne.
ODPOWIEDZ