okrąg w przestrzeni trójwymiarowej

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
boowha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

okrąg w przestrzeni trójwymiarowej

Post autor: boowha »

Witam:)
Nie wiem czy dobrze umieściłem temat na forum ponieważ ten temat wchodzi trochę na geometrie analityczna a trochę na stereometrie . Generalnie mam problem z pewnym wzorem który potrzebuje zastosować w swoim programie komputerowym. Chciałem sie zapytać czy majac dwa punkty x1, x2 w przestrzeni trójwymiarowej jestem w stanie przemieszczać załóżmy punkt x2 po okręgu względem punktu x1 gdzie x1 jest środkiem okregu z tym że te okregi beda na róznych płaszczyznach. Najpierw pomyslałem że mogę np wyznaczać to ze wzoru na okrąg w przestrzeni 3D ale do tego chyba trzeba wiecej niz dwa punkty. Jakby coś było jeszcze nie jasne to prosze napisać to doprecyzuje problem. Z góry dzieki
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

okrąg w przestrzeni trójwymiarowej

Post autor: rtuszyns »

Potrzeba zatem co najmniej trzech punktów aby w przestrzeni \(\displaystyle{ E^3}\) określić jednoznacznie dokładnie jeden okrąg. Należy pamiętać aby punkty nie były współliniowe. Z dwóch punktów można określić jedynie rodzinę okręgów.
ODPOWIEDZ