wektory, proste i płaszczyzny

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
krzysiekel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2010, o 19:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubin

wektory, proste i płaszczyzny

Post autor: krzysiekel »

Proszę o zrobienie tych zadań, są bardzo mi potrzebne bo podobne bede miał na kolokwium w sobotę. te łatwiejsze zrobiłem ale tych nie potrafię. oraz proszę jakoś w skrócie powiedzieć co skąd się bierze.
Liczę bardzo na waszą pomoc.


1. Dla jakich wartości x punkty \(\displaystyle{ (2,0,x), (1,1,0), (0,1,0), (x,1,2)}\) są współpłaszczyznowe?

2. Wyznacz cosinus kąta między prostą przechodzącą przez punkty \(\displaystyle{ (0,0,1), (1,2,3)}\) i płaszczyzną \(\displaystyle{ \pi:2x+y+z=1}\)

3.Wyznacz równanie płaszczyzny \(\displaystyle{ \pi}\) równoległej do wektora \(\displaystyle{ v=[1,2,3]}\) i przechodzącej przez punkty \(\displaystyle{ (1,1,1)}\) i \(\displaystyle{ (2,2,1)}\)

4.Dane są punkty \(\displaystyle{ A(2,0,x), B(1,2,0), C(0,2,0), D(x,3,x)}\). dla jakich wartości x wektory \(\displaystyle{ AB}\), \(\displaystyle{ CD}\) sa prostopadłe.

-- 3 gru 2010, o 07:22 --

nikt nie jest w stanie mi pomóc? proszę chociaż o dwa zadania jakieś.

-- 3 gru 2010, o 13:51 --

jestem w stanie "ponieść koszta" dla tych zadań.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2010, o 16:57 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm Temat umieszczony w złym dziale. Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
ODPOWIEDZ