Jak obliczyć wierzchołki rombu? dane: ptkAiC, długośc przęko

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Wooze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 1 raz

Jak obliczyć wierzchołki rombu? dane: ptkAiC, długośc przęko

Post autor: Wooze »

Witam, mam taki problem z zadanie z kiełbasy. A mianowicie. Obliczyłem dwa wierzchołki rombu A(-2,-3) i C(4,5). Wiem że środkiem tego odcinka jest punkt S(1,1). A długość AC - 10. AS=CS=5. Teraz jak obliczyć wierzchołki ptk B I D?
Awatar użytkownika
akw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 24 lis 2010, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W.
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 57 razy

Jak obliczyć wierzchołki rombu? dane: ptkAiC, długośc przęko

Post autor: akw »

O czymś zapomniałeś. Jedyne co nam podałeś to dane odcinka \(\displaystyle{ AC}\) - przekątnej rombu. A na niej możemy zbudować nieskończenie wiele rombów. Przepisz całe zadanie.
Wooze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 1 raz

Jak obliczyć wierzchołki rombu? dane: ptkAiC, długośc przęko

Post autor: Wooze »

Punkt A = (-2,-3) jest wierzchołkiem rombu, którego bok zawiera się w prostej o równaniu x-2y-4=0. Srodkiem symetrii tego rombu jest punkt S(1,1). Oblicz wspołrzędne pozostałych wierzchołków rombu i napisz równanie okręgu wpisanego w ten romb.
Awatar użytkownika
akw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 24 lis 2010, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W.
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 57 razy

Jak obliczyć wierzchołki rombu? dane: ptkAiC, długośc przęko

Post autor: akw »

Wyznacz równanie prostej która przechodzi punkty A i C. Potem wyznacz prostą prostopadłą. Punkt przecięcia prostej prostopadłej z prostą o równaniu podaną w treści zadania to punkt B lub D zależy jak sobie oznaczysz. Drugi punkt już raczej znajdziesz.
ODPOWIEDZ