prosta okrąg trojkat 2 zadania

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
CrazyKitty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2009, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nałęczów

prosta okrąg trojkat 2 zadania

Post autor: CrazyKitty »

Witam. Mam na imię Paweł
na forum byłem już wiele razy lecz dopiero dzisiaj się zarejestrowałem ponieważ mam problem ;]
mam do rozwiązania 2 zadania ;] "łatwe" lecz ja po prostu nie umiem sam ich zrobić.w szole wszystko ok ale jak przyjdzie samemu dłuższe zadanie to lipa
dobra
1
Dany jest trójkąt \(\displaystyle{ ABC}\), gdzie \(\displaystyle{ A(-2;1) , B(3;0), C(1;2)}\)
a) oblicz długość wysokości trójkąta \(\displaystyle{ ABC}\) poprowadzonej na bok \(\displaystyle{ BC}\)
b) Oblicz pole trójkąta \(\displaystyle{ ABC}\)
c)Napisz równanie okręgu opisanego na trójkącie \(\displaystyle{ ABC}\)

Jeżeli chodzi o 2 pierwsze podpunkty to zrobiłem> punkt a z twierdzenia pitagorasa,b to banał jak sie ma wysokość ;p jednak chciałbym aby ktos zrobił to nie graficznie tylko wsyzstko licząc ;p
jak zrobić c??
oraz
jak ktoś mógłby;p
Prosta \(\displaystyle{ k:y=x+1}\) przecina parabolę o równaniu \(\displaystyle{ y= -x^2+2x +3}\) w punktach \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\).
a)Oblicz współrzędne punktów \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\)
b)napisz równanie okregu o promieniu długości \(\displaystyle{ \sqrt{5}}\), jeśli odcinek \(\displaystyle{ AB}\) jest cięciwą tego okręgu
c)Oblicz pole trójkąta \(\displaystyle{ ABS}\), gdzie \(\displaystyle{ S}\) jest środkiem okręgu wyznaczonego w punkcie b)

z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 10 gru 2009, o 16:30 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
Mortify
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 768
Rejestracja: 22 lis 2007, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska / MIMUW
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 164 razy

prosta okrąg trojkat 2 zadania

Post autor: Mortify »

jak na razie (bo nie mam za bardzo czasu, więc później napisze dokładniej jak nie wymyślisz nic):
odl środka okręgu opisanego jest taka sama od wszystkich wierzchołków i równa r. a podpunkt a) to z pitagorasa troche dlugo idzie, nie lepiej z odl punktu od prostej? Skoro mamy już gotowe twierdzenia to czemu nie skorzystać
ODPOWIEDZ