długość ramienia trójkąta o danych wierzchołkach

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
domekos167
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 paź 2009, o 15:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Złotoryja

długość ramienia trójkąta o danych wierzchołkach

Post autor: domekos167 »

Witam,
pojutrze będę pisała próbną maturkę ;// korzystając z chwili czasu wolnego rozwiązuję zadania z zestawów ściągniętych z CKE i OKE... Doszłam do takiego oto zadanka: Punkty A (-3,-5) B (4,-1) C (-2,3) są wierzchołkami trójkąta równoramiennego. Oblicz długość ramienia tego trójkąta. Wiem, że wynik będzie wynosił \(\displaystyle{ \sqrt{65}}\) jednak nie wiem kompletnie jak się to oblicza, więc jeżeli jest ktoś kto mógłby mi to jakoś wytłumaczyć, ewentualnie rozwiązać bym mogła się wzorować - to bardzo, bardzo bym go o to prosiła..! To dla mnie naprawdę bardzo ważne!!! Z góry dziękuuję za pomoc....! )
Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 31 paź 2009, o 11:36 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale. Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by lepiej wskazywały o czym może być treść zadania.
Awatar użytkownika
Quaerens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2489
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 13:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 439 razy
Pomógł: 181 razy

długość ramienia trójkąta o danych wierzchołkach

Post autor: Quaerens »

Wzór:

\(\displaystyle{ |AB|= \sqrt{(x_{B}-x_{A})^{2}+(y_{B}-y_{A})^{2}}}\)

-- 31 października 2009, 11:22 --

Narysuj trójkąt, oznacz wierzchołki no i do dzieła Pamiętaj o zmianach znaków jak podstawiasz.

-- 31 października 2009, 11:23 --

Też we wtorek piszę
domekos167
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 paź 2009, o 15:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Złotoryja

długość ramienia trójkąta o danych wierzchołkach

Post autor: domekos167 »

Aha... To w ten sposób... Super... Dzięki wielkie za wskazówkę i powodzonka w takim razie życzę!!! =D
ODPOWIEDZ