objętość stożka......................

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
mieszkolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

objętość stożka......................

Post autor: mieszkolas »

Zad.1
Oblicz objętość stożka, w którym tworząca długości 4 cm jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem miary 60 stopni.
Zad.2
Kwadrat o przekątnej długości 5 cm obraca się wokół jednego boku. Oblicz pole powierzchni i objętość otrzymanej bryły.
Zad.3
Oblicz długość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego, w którym krawędź podstawy ma długość 2 cm, a kąt nachylenia krawędzi bocznej do płaszczyzny podstawy ma miarę a = 30 stopni.
Zad.4
Ile razy powierzchnia sześcianu jest mniejsza od powierzchni drugiego sześcianu, którego krawędź jest przekątną pierwszego.-- 11 mar 2009, o 07:57 --proszę o zrobienie tych zadań, będę naprawdę wdzięczny
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

objętość stożka......................

Post autor: Kartezjusz »

1.l=4 \(\displaystyle{ r=cos\alpha l=2}\)
\(\displaystyle{ h=sin\alpha=2\sqrt{3} .}\)V-objętość liczy się nigdy
2.a-bok . \(\displaystyle{ a\sqrt{2}=5}\)
\(\displaystyle{ a= frac{5\sqrt{2}}{2}}\)
h=a i r=\(\displaystyle{ \frac{a}{2}}\)
v=? już łatwo.
4.\(\displaystyle{ a_{1}=a}\)
\(\displaystyle{ a_{2}=a\sqrt{3}}\)
Stosunek objętości sześcianów jest równy sześcianem stosunku boków.
mieszkolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

objętość stożka......................

Post autor: mieszkolas »

Jak ty mi napisałeś wyniki, a ja potrzebuję obliczeń skąd to wszystko się wzięło.

-- 11 mar 2009, o 09:02 --

Powiem Ci tak napisz mi poprostu obliczenia elegancko, bo chcę wiedzieć jak to się robi i muszę spróbować to zrozumieć, a ty mi napisałaś coś takiego z czego ja nie jestem w stanie rozczytać tego czy rozgryźć o co w tym chodzi.

-- 11 mar 2009, o 18:30 --

może ktoś mi te zadania rozpisać porządnie, żebym ja to zrozumiał o co w tym biega

-- 11 mar 2009, o 22:11 --

normalnie sami geniusze tu się znajdują tylko nie umieja nic na pisać

-- 12 mar 2009, o 13:38 --

może ktoś mi to porządnie napisać, bo chcę to zrozumieć, a nie koleś mi jakiej dane napisałaś czy coś-- 12 mar 2009, o 15:38 --nie potrzebna już mi pomoc
ODPOWIEDZ