Ostrosłup

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
juliet123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 1 sty 2008, o 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: rzeszów

Ostrosłup

Post autor: juliet123 »

Mam kilka zadań z ostrosłupa.


1. Podstawą ostrosłupa jest prostokąt o polu 1m2, dwie ściany boczne są prostopadłe do płaszczyzny podstawy, a dwie pozostałe tworzą z nią kąty o miarach odpowiednio 30 i 60 stopni. Oblicz objętość ostrosłupa

2. Podstawą ostrosłupa jest trójkąt równoramienny o ramieniu długości 6 cm i podstawie o długości 8 cm. Krawędzie boczne są sobie równe i mają po 9 cm długości. Oblicz objętość ostrosłupa.

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Vesemir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 7 sty 2008, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubień
Podziękował: 8 razy

Ostrosłup

Post autor: Vesemir »

Jeżeli a(bok podstawy) równa sie 1 to przekątna wynosi sqrt{2} a więc H równa się sqrt{6} bo wg teori pitagorasa na przeciwko kąta 30 stopni jast bok długości...no mniejsza z tym. "H" wynosi sqrt{6} a pole potstawy równe jest 1 m2 to wystarczy tylko obliczyć objętość. UWAGA mogę się mylić!
Timon182
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2007, o 19:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 5 razy

Ostrosłup

Post autor: Timon182 »

dołączam sie do prośby o rozwiazanie tych dwóch zadań
kalu91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 17:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gostyń
Podziękował: 3 razy

Ostrosłup

Post autor: kalu91 »

Temat trochę stary, ale prosiłbym o sprawdzenie, czy dobrze rozwiązałem zadanie 1 "Podstawą ostrosłupa jest prostokąt o polu 1m2, dwie ściany boczne są prostopadłe do płaszczyzny podstawy, a dwie pozostałe tworzą z nią kąty o miarach odpowiednio 30 i 60 stopni. Oblicz objętość ostrosłupa"


-- 9 lutego 2010, 19:39 --

Temat trochę stary, ale prosiłbym o sprawdzenie, czy dobrze rozwiązałem zadanie 1 "Podstawą ostrosłupa jest prostokąt o polu 1m2, dwie ściany boczne są prostopadłe do płaszczyzny podstawy, a dwie pozostałe tworzą z nią kąty o miarach odpowiednio 30 i 60 stopni. Oblicz objętość ostrosłupa"
-- 16 lutego 2010, 16:49 --Nauczyciel sprawdził mi to rozwiązanie jest dobre Pozdrawiam
ODPOWIEDZ