Zadania z optymalizacji

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Pete
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

Zadania z optymalizacji

Post autor: Pete »

Proboje juz robic te zadania od tygodnia, niby wiem jak sie je robi, ale zawsze mi cos nie wychodzi :/ a nawet nie mam do nich odp.
1.Z drutu o dlugosci 20 nalezy sporzadzic ostroslup o podstawie kwadratowej i najwiekszej objetosci.
2.Wyznaczyc wymiary walca o najwiekszej objetosci majac dana powierzchnie calkowita - 18
3.Prosta przechodzac przez punkt P(2,3) przecina dodatnie osie ukladu w punktach A i B. Wyznacz rownanie dla ktorej pole trojkata A0B jest najmniejsze (0 - poczatek ukladu)
4.Podstawa ostroslupa jest kwadrat.Suma krawedzi podstawy i krawedzi bocznej =8. Wyznaczyc wymiary ostroslupa o max objetosci.
5.Z drutu o dlugosci 16 sporzadzic graniastoslup prawidlowy trojkatny o max objetosci
6.W polkole o promieniu r jest wpisany trapez rownoramienny tak, ze jego dluzsza podstawa spokrywa sie ze srednica polkola.Wyznacz trapez o max polu.
7.W dana polkole o promieniu R wpisano stozek, ktorego wierzcholek lezy w srodku kuli a podstawa jest rownolegla do podstawy polkuli.Znalezsc stozek o max objetosci.
8.W kule o promieniu R wpisano prawidlowt ostroslup czworokatny. Znalezsc taki ktory ma max objetosc.

Z gory dzieki jak ktos zrobi chociaz jedno...
ODPOWIEDZ