Obliczenia węża rozwiniętego

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
mika9521
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2021, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Obliczenia węża rozwiniętego

Post autor: mika9521 »

Dzień dobry,
Na wstępie zaznaczę, że nie jest to zadanie do szkoły/na uczelnię ;)
Wyznaczyłem sobie takie zadanie (część większego projektu) ale nie uwzględniłem jednej poprawki. Otóż wyobraźmy sobie bęben (ilustracja niżej) na którym jest nawinięty wąż (średnica zewn. np 90mm o ściance 8mm). Wiemy ile go tam jest (np 400metrów+-pare metrów bez znaczenia). Ilość warstw można zapewne wyliczyć (znając szerokość bębna na którą można nawinąć wąż).

Kod: Zaznacz cały

https://i.ibb.co/LCVF82h/Zrzut-ekranu-2021-03-2-o-15-00-10.png


Liczymy impulsy na tym mniejszym kole zębatym które napędza cały bęben (zrzut poniżej). Znamy średnicę również tego małego koła (jak na zrzucie ekranu).

Kod: Zaznacz cały

https://i.ibb.co/y6McKBr/Zrzut-ekranu-2021-03-2-o-15-00-02.png



Możecie podpowiedzieć/pomóc jak się zabrać za obliczenie polegające na zliczaniu ilości rozwiniętego węża? Znamy ilość impulsów przy rozwijaniu i muszę to przetworzyć na ilość metrów. Aktualnie mam to zrobione tak jakby to była jedna warstwa (rozwijam 400m, dzielę impulsy przez 400 i mam ile itp/m. I tak mam ilośc metrów ale jest to mega niedokładne).
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Obliczenia węża rozwiniętego

Post autor: mdd »

mika9521 pisze: 2 mar 2021, o 15:12 Aktualnie mam to zrobione tak jakby to była jedna warstwa (rozwijam 400m, dzielę impulsy przez 400 i mam ile itp/m. I tak mam ilośc metrów ale jest to mega niedokładne).
Ilość impulsów na metr długości kabla będzie zatem inna dla poszczególnych warstw. W zależności od stanu licznika przelicznik powinien mieć zmienną wartość: stałą w pewnych przedziałach wartości stanu licznika, zmieniającą się skokowo na krańcach tych przedziałów.
ODPOWIEDZ