Inne bryły obrotowe

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
zerrock
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 12:18
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18

Inne bryły obrotowe

Post autor: zerrock »

Dzień dobry, witam bardzo serdecznie. Czy ktoś mógłby mi pomóc z rozwiązaniem poniższych zadań? Z matematyki jestem nawet dobry, ale bryły 3D rozkładają mnie na łopatki. Mam słabą wyobraźnię przestrzenną i nawet najprostsze zadania sprawiają mi kłopot.

Zadanie 1
Oblicz Pc i V bryły powstałej w wyniku obrotu kwadratu o boku 6 wokół prostej równoległej do boku kwadratu i odległej od kwadratu o 4.

Zadanie 2
Oblicz Pc i V bryły powstałej w wyniku obrotu równoległoboku o bokach 4 i 8 i kącie ostrym 60 stopni wokół dłuższego boku.

Zadanie 3
Oblicz Pc i V bryły powstałej w wyniku obrotu trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 10 i 24 wokół:
a) dłuższej przyprostokątnej
b) krótszej przyprostokątnej
c) przeciwprostokątnej

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7917
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: Inne bryły obrotowe

Post autor: janusz47 »

zerrock

Bryły w 3D nie będą Cię rozkładały na łopatki jeśli się z nimi zmierzysz i wykażesz swoją siłę oraz zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań dotyczących tych brył.

Zadanie 1

Rysunek.
Jaka bryła powstanie w wyniku obrotu kwadratu wokół jednego z jego boku wokół prostej oddalonej od jego boku w odległości \(\displaystyle{ d?}\)
ODPOWIEDZ