Graniastosłup ścięty w trzech płaszczyznach

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Michal1235
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2017, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Graniastosłup ścięty w trzech płaszczyznach

Post autor: Michal1235 »

Witam

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym zadaniem i albo coś mi umyka ,albo tu jest błąd, tak więc :

Kod: Zaznacz cały

http://wstaw.org/w/4FES/




Wszystko teoretycznie jest ok , ale kiedy tworzę trójkąt prostokątny w lewym dolnym rogu wychodzi mi ,że przeciwprostokątna ma długość 45 co wynika z danych i przyprostokątna również ma 45 co wynika z rysunku, oczywiście chodzi o trójkąt z kątem 15 stopni wydaje mi się , że on nie może być równoramienny

Jakieś korekty odnośnie mojego rozumowania ? Chodzi mi tylko o zrozumienie rysunku , nie rozwiązanie
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Re: Graniastosłup ścięty w trzech płaszczyznach

Post autor: SlotaWoj »

Jaki trójkąt prostokątny? Przekrojem ścięcia jest czworokąt.
To jest zadanie z geometrii wykreślnej, a dane liczbowe są po to, aby u wszystkich rozwiązujących rysunek wyglądał tak samo i można było zadanie sprawdzić (ew. rozwiązać) analitycznie.
Michal1235
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2017, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Graniastosłup ścięty w trzech płaszczyznach

Post autor: Michal1235 »

SlotaWoj pisze:Jaki trójkąt prostokątny? Przekrojem ścięcia jest czworokąt.
To jest zadanie z geometrii wykreślnej, a dane liczbowe są po to, aby u wszystkich rozwiązujących rysunek wyglądał tak samo i można było zadanie sprawdzić (ew. rozwiązać) analitycznie.
Owszem , przekrojem ścięcia jest czworokąt , jeśli chodzi o obliczenia i wymiary to już to rozgryzłem
nie zauważyłem jednej zależności.

Teraz tylko narysować i tyle w temacie. Dzięki za odpowiedź , pozdrawiam


Temat zakończony.
ODPOWIEDZ