graniastosłup pochyły

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
bodzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2006, o 10:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sulejówek

graniastosłup pochyły

Post autor: bodzia »

mam problem bo nie wiem czy poprawnie robię siatkę graniastosłupa pochyłego o podstawie trójkąta:
1. podstawą jest trójkąt równoboczny o boku a, wiec ścianami bocznymi mogą być dwa romby o boku a i jeden kwadrat.

2. podstawa też trójkąt równoboczny. tylko mam problem ze ścianami bocznymi. czy w tym przypadku też będą dwa tym razem równoległoboki o bokach a i b i jeden prostokąt o boku ai b. czy może trzy rónoległoboki o bokach a ib.

3.Podstawa trójkąt równoramienny. I w tym pzrypadku to nie wiem co moze być scianami bocznymi.?
jeżeli ktos ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.
Grzegorz t
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 813
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Kąty Wrocławskie
Pomógł: 206 razy

graniastosłup pochyły

Post autor: Grzegorz t »

stosuj Latexa!!
1. Masz rację

2. \(\displaystyle{ 2}\) równoległoboki i jeden prostokąt

3. Jeśli trójkąt równoramienny w podstawie ma wymiary \(\displaystyle{ a,a,b}\) to będą \(\displaystyle{ 2}\) równoległoboki o wymiarach \(\displaystyle{ a,c}\) i jeden prostokąt o wymiarach \(\displaystyle{ b}\) i \(\displaystyle{ c}\), gdzie \(\displaystyle{ c}\) to długość krawędzi bocznych.
Zakładamy tutaj, że wyginamy graniastosłup w kierunku jednej z wysokości trójkąta.

Pamiętaj, ściany boczne są nachylone pod kątem do podstawy w tych przypadkach
ODPOWIEDZ