Przekrój stożka, sześcian, podobne stożki

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
bejbi111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2014, o 00:09
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Przekrój stożka, sześcian, podobne stożki

Post autor: bejbi111 »

Cześć, mam problem z tymi zadaniami. Trzecie zrobiłem i wyszło mi wysokość większego stożka równa \(\displaystyle{ 12}\). Dobrze? Za pierwsze i drugie nie wiem jak się zabrać...

1. Przekrojem osiowym stożka jest trójkąt prostokątny, którego obwód jest równy \(\displaystyle{ 8+4 \sqrt{2} cm}\). Oblicz pole powierzchni całkowitej tego stożka.
2. Sześcian o krawędzi \(\displaystyle{ 4cm}\) przecięto płaszczyzną przechodzącą przez środki krawędzi wychodzących z jednego wierzchołka. Oblicz objętość otrzymanych w ten sposób wielościanów.
3. Dane są dwa podobne stożki. Pole podstawy większego jest o \(\displaystyle{ 44 \%}\) większe od pola podstawy mniejszego. Ile wynosi wysokość większego stożka, jeśli wysokość mniejszego jest równa \(\displaystyle{ 10cm}\)?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2014, o 00:53 przez Kacperdev, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
Awatar użytkownika
Kacperdev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 23 mar 2010, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 686 razy

Przekrój stożka, sześcian, podobne stożki

Post autor: Kacperdev »

1. Co to przekrój osiowy? Tw. pitagorasa i do roboty. Zacznij od rysunku.
Radek_Ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2014, o 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Przekrój stożka, sześcian, podobne stożki

Post autor: Radek_Ww »

Trzecie zrobiłeś dobrze
ODPOWIEDZ