Zadanie z ostrosłupem i prostopadłościanem

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Dika39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2007, o 16:56
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z internetu

Zadanie z ostrosłupem i prostopadłościanem

Post autor: Dika39 »

mam problem z zadaniami z matematyki a wiem ze ci ktorzy tu sa to ludzieo na prawdew wielkich umyslach ktorzy sie na tym znaja wiec prosze pomozcie mi jutro mam klasowke mam gotowe zadania ale bez rozwiazan...jesli dostane gola z tej klasowki bede powtazrac rok wiec sami widzicie ze jestem tepa jak niewiadomo coz tego przedmiotu.prosze o pomoc!!

krawędz boczna ostroslupa prawidlowego trojkatnego jest nachylona do plasczyzny podstawy pod kątem 60* .wyznacz tangens kata nachylenia sciany bocznej do plasczyzny podstawy

przekatna prostopadloscianu ma dlugosc d= 11 cm i tworzy z plascyzna podstawy prostopadloscian kat (alfa)=43* , zaś z plasczyzna jednej ze scian bocznych kąt (beta)=21* oblicz objetosc prostopadloscianu

prosilabym gdybyscie mogli napisac tak w miare doikladnie zadanie bylabym wdzieczna:)za to stawiam wam piwo:)a i jest jeszcze jeden problem ... potrzebuje tego do najpozniej 22...


Temat poprawiłam, przeniosłam i usunęłam ankietę.
Radzę zapoznać się z regulaminem.
ariadna
Ostatnio zmieniony 19 mar 2007, o 19:08 przez Dika39, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ