2 zadania z treścią graniastosłupy 2 Gim

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
matix608
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2012, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa

2 zadania z treścią graniastosłupy 2 Gim

Post autor: matix608 »

Witam jak by to był zły dział to przepraszam.

Mam bardzo dużą prośbę abyście mi pomogli rozwiązać 2 zadania z matematyki konkretnie z objętości graniastosłupów. Pomagając używajcie wzorów do 2 klasy gimnazjum. Z gory dziękuję oto zadania

1. Ściana boczna graniastosłupa prawidłowego czworokątnego ma pole równe 112 cm kwadratowych. Jej przekątna jest pięciokrotnie dłuższa od przekątnej podstawy. Oblicz objętość tego graniastosłupa.

2. Ściana boczna graniastosłupa prawidłowego czworokątnego ma pole równe 63 cm kwadratowych. Jej przekątna jest pięciokrotnie dłuższa od przekątnej podstawy. Oblicz objętość tego graniastosłupa.

Z gory dziekuje jestem uczniem ktoremu wszystko trudno wchodzi i trudno sie domyslam prosze o jak nawiecej podpowiedzi z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

2 zadania z treścią graniastosłupy 2 Gim

Post autor: wujomaro »

Zad 1
\(\displaystyle{ \begin{cases} \sqrt{a ^{2}+b ^{2} }=5a \sqrt{2} \\ a \cdot b=112 \end{cases}}\)
Zad 2
\(\displaystyle{ \begin{cases} \sqrt{a ^{2}+b ^{2} }=5a \sqrt{2} \\ a \cdot b=63 \end{cases}}\)
PS Temat powinieneś umieścić w dziale Stereometria.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ