przekroje i kąty w bryłach

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
asiamarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 23 mar 2011, o 20:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 10 razy

przekroje i kąty w bryłach

Post autor: asiamarz »

Hej, nie potrzebuję rozwiązania zadania, ale nie wiedziałam, w którym dziale to napisać więc zdecydowałam się tutaj.
Mam pytanie czy ktoś zna może stronę internetową albo jakąś inną pomoc naukową, na której można znaleźć jakieś charakterystyczne przekroje w bryłach czy kąty nachylenia itd.
Niedługo mam maturę (piszę rozszerzoną) i jak mam zadanie z geometrii i opis jakiegoś przekroju to mam problem jak to zaznaczyć na rysunku. Chciałabym sobie to jakoś uporządkować.

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

przekroje i kąty w bryłach

Post autor: cosinus90 »

Hm, z tak ogólnego opisu trudno zaproponować konkretną stronę internetową, najlepiej wpisz interesujące Cię zagadnienie w wyszukiwarkę i przejrzyj parę stron, może któraś Ci będzie odpowiadała.
A najlepiej, jakbyś znalazła kogoś, kto to bardzo dobrze rozumie i potrafi wytłumaczyć, bo internetowa wiedza często bywa trudna w przekazie, no i nie jest pozbawiona błędów.
W ostateczności weź korepetycje - godzina dużo nie kosztuje, a dla usystematyzowania takich zagadnień z pewnością nie potrzeba więcej czasu.
ODPOWIEDZ