Oblicz pole

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
pauletka1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2012, o 23:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bogatynia

Oblicz pole

Post autor: pauletka1 »

Oblicz pole powierzchni całkowitej przedstawionej bryły (patrz ).
Wynik ma wyjść \(\displaystyle{ 12(23+ \sqrt{34})}\), ale nie wiem jak to obliczyć...
Ostatnio zmieniony 17 mar 2012, o 12:49 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Poprawa wiadomości.
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Oblicz pole

Post autor: major37 »

Ja nie rozumiem tego Twojego rysunku czy tam zdjęcia. Wysokość tego graniastosłupa to 10. W podstawie mamy prostokąt i jeden bok ma 6. Masz jakieś trójkąty poprowadzone to połowy wysokości. Możesz policzyć wysokość tego trójkąta ale druga krawędź podstawy może mieć dowolną długość. Bynajmniej ja tak to rozumiem albo jest nie dokładny rysunek. Poczekaj niech się wypowie ktoś mądrzejszy
pauletka1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2012, o 23:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bogatynia

Oblicz pole

Post autor: pauletka1 »

Masz jakieś trójkąty poprowadzone to połowy wysokości. To nie jest dowolny trójkąt ale ostrosłup
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Oblicz pole

Post autor: major37 »

mając wysokość ostrosłupa i jedną krawędź podstawy nie jesteś w stanie policzyć drugiej krawędzi podstawy bo ona jest dowolna. Za mało danych
ODPOWIEDZ