ostrosłupy, graniastosłupy

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
sooczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

ostrosłupy, graniastosłupy

Post autor: sooczek »

Witam ,
Od razu chcę zaznaczyć , że nie wiem w jakim dziale to powinienem napisać bo jestem nowy na forum i dość zmęczony

Otóż mam wielką proźbe do osób którym matematyka idzie gładko. Mianowicie jutro mam klasówkę i potrzebuje paru rozwiązań ponieważ nauczycielka będzie zmieniała tylko dane . Nie jestem leniem , ale z tym nie mogę sobie poradzić
Tak więc proszę was o rozwiązanie :

1.Podstawą graniastosłupa prostego jest romb , którego bok ma długość \(\displaystyle{ 5\sqrt{3} cm}\).
Wiedząc , że graniastosłup ma wysokość \(\displaystyle{ 8 cm}\) , a dłuższa przekątna graniastosłupa ma \(\displaystyle{ 17 cm}\), oblicz:
a) miarę kąta ostrego rombu
b) długość krótszej przekątnej tego graniastosłupa

2. Oblicz miarę kąta nachylenia krawędzi bocznej ostrosłupa prawidłowego trójkątnego do płaszczyzny podstawy jeśli
a) wysokość ostrosłupa jest trzy razy krótsza od krawędzi podstawy
b) wysokość ostrosłupa jest równa krawędzi podstawy

3. Wysokość prawidłowego ostrosłupa sześciokątnego \(\displaystyle{ 5\sqrt{3} cm}\) a między przeciwległymi krawędziami bocznymi ma \(\displaystyle{ 60^{\circ}}\). Oblicz sumę długości wszystkich krawędzi ostrosłupa

Jeszcze raz proszę o szybką pomoc a administracje forum o wyrozumiałość
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, o 10:55 przez Afish, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale. Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
ODPOWIEDZ