Rysowanie z rzutów?

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
jeyjey344
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 gru 2010, o 22:18
Płeć: Mężczyzna

Rysowanie z rzutów?

Post autor: jeyjey344 »

Witam, natrafiłem na zbyt skomplikowane zadanie, jeśli chodzi o moją wyobraźnie przestrzenną, a mianowicie: narysowanie 4 brył na podstawie rzutów( jeden z góry, drugi z boku. Gruba kreska to podłoga) Czy ktoś potrafi mi pomóc? Podpunk jedenasty nie ma być kołem (!) Dziękuje z góry za wasze odpowiedzi! Piotrek!


EDIT: Przepraszam za źle wrzucony obrazek. Rzut A, to rzut z góry. B z boku.
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3247 razy

Rysowanie z rzutów?

Post autor: anna_ »

11. to kula.
10. wydaje mi się, że to będzie sześcian z wydrążonymi w środku prostopadłościanami.
12. to może być kula podzielona na ósemki
AU
AU
423a48f78201eb53m.png (16.34 KiB) Przejrzano 58 razy
[/url]
Górna część to np te kawałki z AOD i COB, dolna to AOC i DOB (mam nadzieję, że wiesz co mam na mysli)
jeyjey344
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 gru 2010, o 22:18
Płeć: Mężczyzna

Rysowanie z rzutów?

Post autor: jeyjey344 »

I tutaj was zadziwię, bo bardzo długich próbach udało nam się stworzyć te figury: 9,10 i 11(najtrudniejsze) Co do 10, nie Szanowna Nmn, jeśłi byłby to sześcian z wydrążonymi prostopadłościanami, to na rzutach były by też linie przerywane- tworzące krzyż. Dla Ciekawskich, bo temat naprawdę trudny, nie jestem w stanie wrzucić gotowych rysunków w tym momencie, ale co do 11, to może pomoże Ci opis bryły:jest to pół piłki footbolowej- odwróconej odcięciem do góry i podstawionej po skosie w sześcianie. Rozwiązania wrzuce jak narysuje- za kilka dni:)
ODPOWIEDZ