ostrosłup prawidłowy

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Awatar użytkownika
pelas_91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 838
Rejestracja: 7 cze 2007, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 71 razy

ostrosłup prawidłowy

Post autor: pelas_91 »

luka8. pisze: jeśli nie rozumiem nic z tego zadania !
Nie rozumiesz co to Twierdzenie Pitagorasa? Ależ ono nie ma nic wspólnego z językiem łacińskim.

-- 16 maja 2010, 16:00 --
luka8. pisze:Prościej napisać chyba rozwiązanie niż mi tłumaczyć coś czego nie rozumiem.
Po wielu latach takiego podejścia trzeba było w tym roku zrobić specjalną "maturę dla debili" z matematyki, z zadaniami [w większości] na poziomie podstawówki i gimnazjum. Żeby osoby, którym się od 1 kl. podstawówki nic nie chce, mogły zdać ten egzamin.

Polecam:
autor artykułu pisze:Większość zadań była na poziomie szkoły podstawowej (...). Miałem wrażenie, że one przede wszystkim sprawdzały rozumienie tekstu polecenia. Bo jak już ktoś pojął, o co go eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej proszą (...), to już potem pozostało - pierwszy z brzegu przykład - podstawić liczbę w miejsce x oraz wykonać kilka prostych działań arytmetycznych, z którymi mógł poradzić sobie nawet dziesięciolatek. (...) A w pytaniu o rozmiar kąta - rozwartego (!), co widać z rysunku - kazano wybrać spośród wersji: 30, 60, 90 i 120 stopni. Przeglądając kolejne pytania dumałem: to jakiś żart, czy matura, do niedawna wzniośle zwana sprawdzianem dojrzałości?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, o 12:57 przez miki999, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Poprawa wiadomości.
lolks123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 10 sty 2009, o 23:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: brak
Pomógł: 5 razy

ostrosłup prawidłowy

Post autor: lolks123 »

O nie mój drogi, tutaj chamstwem nic nie osiągniesz;] Już miałem pisać rozwiązanie, jednak po twym ostatnim komentarzu postanowiłem tego nie pisać. Posłuchaj, 13-latek potrafi spokojnie to zrobić, a Ty nie zrobisz? No przestań..
sushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3424
Rejestracja: 30 sie 2006, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 476 razy

ostrosłup prawidłowy

Post autor: sushi »

narysuj na kartce kwadrat, w srodek kwadratu postaw gumke, w gumke wbij ołowek--> masz wysokosc bryły ( H)
narysuj na kwadracie odcinek laczacy polowe boku kwadratu ze srodkiem (a/2)

weź kredki, długopisy w reke i zrob z nich krawedzie boczne(tak aby odcinek a/2 byl pomiedzy krawedziami bocznymi) , niech druga osoba zrobi wysokosc sciany bocznej
ODPOWIEDZ