Zadania tekstowe

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
marcindzik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2010, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Limanowa

Zadania tekstowe

Post autor: marcindzik »

Tak więc muszę poprawić parę ocen z majcy. Z matematyki jestem kiepski żeby nie powiedzieć beznadziejny (bardziej human).
Dobra muszę w piątek na tablicy zrobić trzy zadania z książki tylko taki problem że ich nie umiem zrobić i proszę o waszą pomoc podyktuję zadania z ktoś by mi napisał rozwiązanie tutaj albo na kartce, zrobił zdjęcie i wrzucił tutaj.
Jeśli ktoś ma książkę: Matematyka wokół nas(Gimnazjum 3) Anna Drążek Barbara Grabowska i nie wie jak zrobić te zadania co zaraz podam to niech zrobi jakiekolwiek od strony 265 do 270.
zad. 7 str. 268
Oblicz wysokość graniastosłupa prostego, którego objętość jest równa 12 dm(12 dm3) sześciennych, a pole podstawy 120 cm kwadratowych(120 cm2)
zad. 13 str. 268
Ile litrów wody należy wlać do naczynia w kształcie prostopadłościanu o wymiarach 5dm, 6dm. 90cm, aby wypełnić dwie piąte pojemności tego naczynia?
zad. 18 str. 269
Piramida Słońca znajdująca się w środkowym Meksyku ma 65 m wysokości, a jej podstawą jest prostokąt o bokach 225m i 220 m. Oblicz objętość tej piramidy

Od razu bardzo dziękuję. Robiłem kilka razy te zadania i nie wychodziły
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3247 razy

Zadania tekstowe

Post autor: anna_ »

Podaj swoje rozwiązania, poszukam błędów.
marcindzik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2010, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Limanowa

Zadania tekstowe

Post autor: marcindzik »

Dobra już nie trzeba bart mi pomógł w tym z wodą ma wyjść 108litrów a tego ostatniego nie pamiętam już
ODPOWIEDZ