Kat w ostroslupie szesciokatnym prawidlowym

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Snazol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2010, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz

Kat w ostroslupie szesciokatnym prawidlowym

Post autor: Snazol »

Witajcie. Nie bd zbytnio sie rozpisywal, przepisze zadanie i powiem z czym mam problem.


Do zbudowania indianskiego namiotu uzyto dwumetrowych tyczek. Szkielet namiotu ksztaltem przypomina ostroslup prawidlowy szczesciokatny o krawedzi podstawy 90cm. Kat miedzy przeciwleglymi tyczkami ma 60'. Jaka dlugosc ma wystajaca czesc tyczki? Czy chlopiec o wzroscie 1,6m bedzie mogl sie wyprostowac w tym namiocie? Czy 4.5m^2 materialu wystarczy na pokryce scian tego namiotu?


To cala tresc. Przede wszystkim, chcialbym abyscie mi powiedzieli ktory to ten kat miedzy przeciwleglymi tyczkami? Miedzy pobliskimi krawedziami? Nie jestem tego pewien, bo z jednej strony, takowy kat bez problemu mozna obliczyc bo to figura foremna i wiadomo, ze takowy kat ma 60'. Nie owijajac w bawelne, ktory kat to jest?

Dalsze pytania zadam, jezeli dowiem sie ktory to kat, bo w sumie on moze mi wyjasnic cale zadanie.
ODPOWIEDZ