Objętość walca / stosunek pola pow. boczne stozka do jego po

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
asia9191
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2010, o 23:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ostrów

Objętość walca / stosunek pola pow. boczne stozka do jego po

Post autor: asia9191 »

Witam.
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś pomogl mi w rozwiązaniu kilku zadań. Niejako wiem co powinnam zrobić i wydaje mi się, że tok rozumowania jest prawidlowy, jednak przez błedy rachunkowe odpowiedzi są inne niż w kluczu.

1. Objętość walca jest równa \(\displaystyle{ 16 \pi}\) , jego pow. boczna po rozwinięciu jest kwadratem.Oblicz wysokość walca.

2. Stosunek pola pow. bocznej stożka do jego pola podstawy jest równy \(\displaystyle{ \frac{\sqrt{2}}{1}}\). V stozka jest rowna v kuli o średnicy 6. Oblicz wysokość stożka.

3. Oblicz objętość stozka, którego pole podstawy wynosi 16, a pole boczne = 20.

4.Dany jest trójkąt równoramienny, w ktrym kąt przy podstawie ma miarę 30*, a wysokość opuszczona na podstawę rowna się 1. oblicz objętość i pole powierzchni bryły otrzymanej prze zobrót trójkąta wokół podstawy.

Jesli idzie o zadanie 4,figura ma się składać z 2 stozków ,,zrośniętych' podstawami. Znalazlam rozwiązanie, jednak go nie rozumiem. Tzn. w moich obliczeniach \(\displaystyle{ r= \sqrt{3}}\). Byc może coś pomieszałam, ale proszę by ktoś mi wytłumaczył jak r = h (1) ?

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 4 mar 2010, o 00:29 przez nuclear, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm .
ODPOWIEDZ