malowanie dachów

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
monika2580
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2010, o 19:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: --------

malowanie dachów

Post autor: monika2580 »

Dach każdej wieży zabytkowej warowni ostrosłupa prawidłowego czworokatnego o krawedzi podstawy długości 4m i krawędzi bocznej 6m. Litr farby wystarcza na pomalowanie 7m kwadratowych powierzchni. Ile litrów farby trzeba kupić aby dwukrotnie pomalować dachy obu wież ??

PliSSS szybko
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 21:05 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania. Temat umieszczony w złym dziale.
91kamillo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 1 raz

malowanie dachów

Post autor: 91kamillo »

tutaj masz to fajnie rozwiązane
... bne-farby/
monika2580
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2010, o 19:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: --------

malowanie dachów

Post autor: monika2580 »

91kamillo,

Fajnie tylko nie wiem czy mógłbyś mi to wytłumaczyć to zadanie?











-- 6 mar 2010, o 23:05 --

Ile waży drewniany kij do miotły, który ma kształt walca o wysokości 120cm i średnicy podstawy 2,4? ( 1cm sześcienny drewna, z którego wykonany jest kij waży 0,5g).
b)
Ile waży 30m miedzianego drutu o średnicy przekroju 2mm? (1 cm sześcienny miedzi waży 9,86g)

c)
Stalowa rura ma średnicę zewnętrzną równą 12 cm , a średnicę wewnętrzną 8 cm. Ile waży 1 metr takiej rury?? (1cm sześcienny stali waży 7,8g).

d)
Ołówek ma długość 16cm , a średnica grafitu wynosi 2mm. Ile waży grafit w ołówku ?? (1cm sześcienny grafitu waży 2,3g).

POMOCY!!!!!-- 9 mar 2010, o 18:15 --hey
rozwiążesz mi zadanie??

Kasia upiekła ciasto przypominające kształtem półkulę o objętości 2/3pi dm sześciennego. Ciasto to postanowiła posypać po wierzchu startą czekoladą. Oblicz pole powierzchni ciasta, które Kasia musi posypać czekoladą? Czy ciasto upieczone przez Kasię zmieści się na kwadratowym talerzu o przekątnrj 3/2 pierwiastka z 3 dm??
ODPOWIEDZ