trojkaty na płaszczyźnie, oblicz wysokosc .

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
malware
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2006, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa

trojkaty na płaszczyźnie, oblicz wysokosc .

Post autor: malware »

czesc .
mam problem z takim oto zadaniem. nie wiedzialem do jakiego dac je działu, wiec z gory przepraszam
dane jest a , i wiadomo ze alfa +beta+gamma =180, podstawa trojkata ads ma długosc a
wyznaczyc trzeba długosc DS. moze ktos mogłby chcoaiz jakas wskazówke mi dac, mecze sie mecze i nic

Olo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 18 lis 2004, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

trojkaty na płaszczyźnie, oblicz wysokosc .

Post autor: Olo »

jedynie mogę Ci udowodnić, że nie jesteś w stanie wyznaczyć DS.
malware
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2006, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa

trojkaty na płaszczyźnie, oblicz wysokosc .

Post autor: malware »

jakbys mogł to napisz
Olo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 18 lis 2004, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

trojkaty na płaszczyźnie, oblicz wysokosc .

Post autor: Olo »

Dowód jest intuicyjny. Weźmy dowolne DS, wtedy ponieważ a jest określone to alfa też jest określone. Bo SC jesteś w stanie dowolnie wydłużyć, lub dowolnie skrócić (nic o nim nie wiesz), więc o kącie gamma wiesz tyle, że może być dowolnie blisko 90 i dowolnie bliski 0, w zależności czy skrócisz czy rozciągniesz SC. Podobnie z SE E-punkt przy kącie beta, możesz uzyskać dowolną z wartości od 0-90, więc jesteś też w stanie zrobić aby suma gamma+beta była dowolną liczba z zakresu od 0 do 180, kąt alfa jest określony więc tak dobierasz gamma+beta, aby gamma+beta +alfa=180. Ponieważ, możesz to zrobić dla dowolnego DS, to nie jesteś w stanie określić długości DS (może być dowolna)
ODPOWIEDZ