Sześcian-oblicz długośc muru

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
Miloxx08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:13
Płeć: Mężczyzna

Sześcian-oblicz długośc muru

Post autor: Miloxx08 »

Witam Jestem nowy i przepraszam jesli umeisciłęm to w złym temacie.Bardzo prosze was o pomoc
Otóz mam takie zadanie i nie wiem jak go rozwiązac musze go miec na jutro bo bd zdawał na 4 a wiem ze takie było :/

Oszacuj,jaką dł.miałby mur o wysokości 3m. i grubości 25cm, zbudowany z granitu zużytego do budowy piramidy Cheopsa.Czy murem tym można by opasać całą Polskę?Dł. granic wynosi 3582 km.


Prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, o 21:29 przez Nakahed90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa nazwy tematu. "III 5.5 [Temat] Nie może składać się tylko ze słów: "Udowodnij, że...", "Zadanie", "Problem" itp." Regulamin Forum - http://matematyka.pl/regulamin.htm
Chromosom
Moderator
Moderator
Posty: 10365
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 21:08
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 1271 razy

Sześcian-oblicz długośc muru

Post autor: Chromosom »

Nie pominąłeś danych (wysokość, pole podstawy)?
Miloxx08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:13
Płeć: Mężczyzna

Sześcian-oblicz długośc muru

Post autor: Miloxx08 »

Była tylko z boku ciekawostka.
Piramida Cheopsa, zwana Wielką Piramidą, przypomina kszałtem ostrosłup prawidłowy czworokątny.Ma 146 m wysokości , a krawędz jej podstawy ma dł. 230 m.

Na zbudowanie tej piramidy zuzyto 2 300 000 bloków granitowych o ciężarze od 2,5 t do 15 t.
ODPOWIEDZ