Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
jb4471
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2006, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Post autor: jb4471 »

Potrzebuje pilnej pomocy.
Szukam sposobu na nakreslenie przy pomocy cyrkla, katomierza i linijki rozwiniecia stozka scietego na powierzchnie plaska, mam dane wysokosc stożka, srednice "gornej podstawy" i
dolnej podstawy.
Nie jestem matematykiem wiec prosze o wmiare przystepne ewentualne rozwiazanie mojego problemu, lub linku do strony z taka wiedza.
Potrzebuje tego do celow praktycznych musze rozwinac ten stozek na plaskiej powieszchni by go wyciac z blachy.
Poszukuje sposobu od trzech dni, i jedyne co znajduje teksty ze jest to proste podstawowe, lub zebym zastosowal program komputerowy typu CAD, ale nikt z tych "radzacych" nawet inzynierow, projektantow nie podal sposobu na rozwiazanie tego PROSTEGO problemu przypomocy prostych srodkow, przeciez musi byc jakis sposob na to by wykreslic to nawet bez pomocy komputera i programu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 1 lis 2005, o 11:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 44 razy

Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Post autor: Sulik »

h - wysokość stożka ściętego
D - średnica dolnej podstawy
d - średnica górnej podstawy, d
jb4471
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2006, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Post autor: jb4471 »

Dziekuje za odpowiec

Mam jescze jedno pytanie - czy istnieje jakas ksiazka w jezyku polskim, opracowanie lub moze strona internetowa traktujaca o rozwijaniu bryl oczywiscie takich ktore da sie rozwinac na plaska powierzchnie i jak nazywa sie taki dzial matematyki, geometri.
Jezeli tak to mam prosbe by moze ktos podal tytul i autora ksiazki lub link do takiego miejsca bo moze zdazyc sie kiedys ze bede potrzebowal rozwiniec bryle np stozka ktorego podstawa nie bedzie kolem a elipsa, lub stozek nie bedzie sciety albo bedzie niesymetrzyczny i "pohylony w jedna strone.
Pracuje jako grafik ale czasami musze cos dac do wyciecia z blachy, rozrysowac do tej pory byly to bryly generalnie takie jak prostopadlosciany wiec nie bylo problemow.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jojo-49
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 gru 2010, o 15:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Post autor: jojo-49 »

Pilne!!!
Mam taki sam problem, tylko jestem jeszcze mniej zorientowana w tym temacie.
Czy moglby mi ktos to obliczyc? To jest dla mnie naprawde wazne a nie potrafie tego zrobic. W moim przypadku h=180mm d=500mm D=600mm.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2011, o 11:02 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie podpinaj się pod cudze tematy.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Potrzebuje Stozek sciety symetryczny - rozwiniecie

Post autor: kruszewski »

Blacharze robią tak, jak w załączniku.

W.Kr.
ODPOWIEDZ