Ostrosłupy i graniastosłup

Sześciany. Wielościany. Kule. Inne bryły. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa w przestrzeni.
andrzejskurcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 7 lut 2008, o 18:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Plock
Podziękował: 14 razy

Ostrosłupy i graniastosłup

Post autor: andrzejskurcz »

Witam, mam problem z takimi zadaniami. Siedzę nad nimi 2 dni i nic. Jutro matma, a nie moge pojsc bez zadania. POmozcie:

1. Podstawą graniastosłupa prostego jest równoległobok o obwodzie \(\displaystyle{ 18}\). Przekątne graniastosłupa mają długości \(\displaystyle{ 9}\) i \(\displaystyle{ \sqrt{33}}\), a krawędź boczna \(\displaystyle{ 4}\). Oblicz objętość tego graniastosłupa. (wyliczyłem przekątne podstawy: \(\displaystyle{ \sqrt{17}}\) i \(\displaystyle{ \sqrt{65}}\) nie wiem co dalej).

2. W ostrosłupie prawidłowym trójkątnym kąt płaski przy wierzchołku ostrosłupa ma miarę \(\displaystyle{ \alpha}\), zaś odległość wierzchołka podstawy od krawędzi bocznej, bo której nie należy, jest równa \(\displaystyle{ a}\). Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej tego ostrosłupa.

3. W ostrosłupie prawidłowym trójkątnym pole podstawy jest równe \(\displaystyle{ 4\sqrt{3}}\), a miara kąta nachylenia krawędzi bocznej do płaszczyzny podstawy jest cztery razy mniejsza od miary kąta płaskiego ściany bocznej przy wierzchołku ostrosłupa. Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość ostrosłupa.
maise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1327
Rejestracja: 25 maja 2008, o 15:36
Płeć: Kobieta
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 335 razy

Ostrosłupy i graniastosłup

Post autor: maise »

1. 31188.htm
2. 110465.htm
andrzejskurcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 7 lut 2008, o 18:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Plock
Podziękował: 14 razy

Ostrosłupy i graniastosłup

Post autor: andrzejskurcz »

3cie by sie przydallo
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Ostrosłupy i graniastosłup

Post autor: piasek101 »

105666.htm
ODPOWIEDZ