zadanie ze stycznymi okręgami

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Awatar użytkownika
Dargi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1228
Rejestracja: 17 lis 2005, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 253 razy

zadanie ze stycznymi okręgami

Post autor: Dargi »

CZesc mam cos fajnego lecz nie wiem jak to rozwiazac mozecie mi pokazac jak to mozna zrobic bo nie mam bladego pojecia mam 2 zadania oto one:

1. Okrąg c o środku O i promieniu 2 zawiera trzy mniejsze okręgi styczne wzajemnie i styczne do c. Dwa z tych okręgów przechodzą przez punkt O. Jaki jest promień najmniejszego okręgu?

2. W kwadracie o boku a ścięto naroża w taki sposób, że powstał ośmiokąt o równych bokach. Oblicz pole tego ośmiokąta.

Prosze o szybko odpowiedz
pozdro i dzieki za rozwiazanie

[ Dodano: Czw Lis 17, 2005 9:17 pm ]
Nie wiecie jak to zrobic?? Troche sie rozczarowalem

[ Dodano: Czw Lis 17, 2005 9:38 pm ]
JA JUZ NIE KUMAM WY TU ODWALACIE BARDZO TRUDNE ZADANKA A TAKEIGO NIE MOZECIE ZROBIC CZY CO?? MYSLALEM ZE JETESCIE LEPSI I ZE TO ZROBICIE RAZ DWA ALE CHYBA MACIE Z TYM ZADANIEM TRODNOSCI. JA CHODZE DO 3 GIM A WY DO LICEum I NIc nie zrobilsicie??
Awatar użytkownika
olazola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 21 paź 2004, o 13:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Pomógł: 36 razy

zadanie ze stycznymi okręgami

Post autor: olazola »

Teksty tego typu nikogo nie zachęcą do pomocy Tobie. Może napisz do jakich wniosków doszedłeś, to nakierujemy Cię, jeśli nie masz żadnego pomysłu, to na początek należy zająć się podstawami, bo zadanka nie są elementarne dla gimnazjum (obstawiam, że są zadaniami dodatkowymi, tzw. dla chętnych). Na tym forum nie znajdziesz przysłowiowego jelenia, który zrobi za Ciebie zad. dom. tym bardziej dodatkowe.
ODPOWIEDZ