zadanie z trapezem

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
magic_raf1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2008, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wwww

zadanie z trapezem

Post autor: magic_raf1 »

witam
mój pierwszy post, męczę się od jakiegoś czsu z takim zadaniem i mam nadzieję że mi troszke ulżycie:):) bo nie mam pojęcia jak to zrobić
1.na okregu opisan trapez ptostokatny. odleglosci srodka tego okregu od koncow ramienia, ktore nie jest prostopadle do podstaw, wynosza a i b. oblicz pole trapezu
proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem od czego zacząc w ogóle
dziękuję z góry serdecznie za podpwoedź
pa
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2008, o 17:50 przez magic_raf1, łącznie zmieniany 1 raz.
bea-tka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 9 razy

zadanie z trapezem

Post autor: bea-tka »

magic_raf1 pisze:witam
mój pierwszy post, męczę się od jakiegoś czsu z takim zadaniem i mam nadzieję że mi troszke ulżycie:):) bo nie mam pojęcia jak to zrobić
W trapze prostokątny wpisano okrąg odległości od środka trapezu do ramieni któe nie jest prostopadłe do podstawy wynosi a i b oblicz pole trapezu?
proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem od czego zacząc w ogóle
dziękuję z góry serdecznie za podpwoedź
pa
przekątne w trapezie przecinają się pod kątem prostym, przeciwległe konty są takie same. może to ci coś ułatwi:)
magic_raf1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2008, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wwww

zadanie z trapezem

Post autor: magic_raf1 »

bea-tka, przekątne z tego co wiem nie przecinają się pod kątem prostym w trapezie chyba że chodzi Ci o ten konkretny przypadek
a jęśli chodzi o to, że przeciwległe kąty są takie same to raczej nie może być prawdą bo wychodziło by na to, że ten kąt u podstawy dolnej ma mieć 90 co nie jest możliwe
bea-tka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 9 razy

zadanie z trapezem

Post autor: bea-tka »

magic_raf1 pisze:bea-tka, przekątne z tego co wiem nie przecinają się pod kątem prostym w trapezie chyba że chodzi Ci o ten konkretny przypadek
a jęśli chodzi o to, że przeciwległe kąty są takie same to raczej nie może być prawdą bo wychodziło by na to, że ten kąt u podstawy dolnej ma mieć 90 co nie jest możliwe
rany ja Cie serdecznie przerpaszam, ale nie do tego postu to byla odpowiedz! tylko do zadania o rombie~jeszcze raz przeprasza, :*
ODPOWIEDZ