czworokąt - 4 zadania

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Awatar użytkownika
Hadar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 2 razy

czworokąt - 4 zadania

Post autor: Hadar »

Zrobiłem ok. 20 zadań, ale te 4 sprawiły mi problemy i nie za bardzo wiem jak to rozwiązać. Prosiłbym o pomoc

5.109 Ramię trapezu równoramiennego ma 17 cm długości, a podstawy mają 7 cm i 23 cm długości. Przekątne tego trapezu tworzą dwa trójkąty równoramienne. Oblicz wysokości tych trójkątów oraz ich pola.

5.112 Wykaż, że czorokąt powstały z połączenia środków kolejnych boków trapezu równoramiennego jest rombem.

5.115 Wykaż, że w dowolnym czorokącie odcinki łączące środki przeciwległych boków dzielą się w punkcie przecięcia na połowy.

5.116 Dany jest deltoid ABCD.
a) Wykaż, że czworokąt powstały z połączenia środków boków deltoidu jest prostokątem.
b) Wiedząc, że przekątne deltoidu są odpowiednio równo 6 cm i 14 cm, oblicz pole i obwód tego prostokąta.

Z góry dziękuję.
wojtek6214
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2007, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 187 razy
Pomógł: 1 raz

czworokąt - 4 zadania

Post autor: wojtek6214 »

Do zadania 5.109:
masz dane boki , więc możesz obliczyć sobie wysokość poprowadzoną na podstawę dłuższą. Ta sama wysokość będzie wysokością trójkąta, Pole trójkąta możesz obliczyć mając już wysokość. a druga wysokość obliczysz podstawiając do wzoru na pole dane które masz:bok i pole

[ Dodano: 13 Maj 2008, 14:37 ]
P.S. Jeśli ktoś Ci pomógł rozwiązać zadanie , najlepszą metodą by się odwdzięczyć jest kliknięcie pomógł i dodanie punktu owej osobie
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ