Współrzędne wierzchołków kwadratu.

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
maciejka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 09:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy

Współrzędne wierzchołków kwadratu.

Post autor: maciejka »

Mam takie oto zadanie: podane współrzędne wierzchołka A i C danego kwadratu. Mam obliczyć współrzędne wierzchołków B i D. I tak, obliczyłam długość przekątnej podanego kwadratu, długość boku podanego kwadratu, równanie prostej przechodzącej przez punkty A i C, równanie prostej prostopadłej do tej prostej, punkt przecięcia przekątnych, i dalej stoję? Jak znaleźć wpółrzędne punktów: B i D?
Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Współrzędne wierzchołków kwadratu.

Post autor: nico89 »

Dalej to już prosto, zapisujesz punkty B i D jako wspolrzedne za pomocą jednej zmiennej x (lezą na pewnej porstej) a potem to z polowy dlugosci przekątnej, ktorą znasz, podstawiasz pod odległość przecięcia przekątnych od punktu i masz 2 rozwiązania, czyli 2 punkty, B i D
maciejka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 09:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy

Współrzędne wierzchołków kwadratu.

Post autor: maciejka »

Mam pytanie, jak zapisać współrzędne tych punktów za pomocą jednej zmiennej?
Czy można obliczyć wpółrzędne tych wierzchołków w taki sposób: mam długość połowy przekątnej, mam punkt przecięcia przekątnych i dalej z długości wektora? Tylko mam problem bo mam dwie niewiadome a jedno równanie.

[ Dodano: 20 Kwietnia 2008, 11:19 ]
Bardzo proszę o pomoc.
Symetralna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 10:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Pomógł: 56 razy

Współrzędne wierzchołków kwadratu.

Post autor: Symetralna »

Przypuśćmy, że wierzchołek kwadratu leży na prostej o równaniu : \(\displaystyle{ y= 3x+5}\), wtedy współrzędne można zapisać w postaci: \(\displaystyle{ (a, 3a+5)}\). I wtedy masz jedną niewiadomą
ODPOWIEDZ