Stałośc liczby Pi

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Stałośc liczby Pi

Post autor: »

nowy pisze:Qń, ale to jeszcze nie koniec, trzeba udowodnic że w naszym przypadku granica istnieje i jest skończona ...
Że granica ciągu rosnącego i ograniczonego istnieje i jest skończona? Za moich czasów dowód był w programie liceum.

Qń.

[ Dodano: 31 Grudnia 2007, 20:39 ]
dabros pisze:przeciez razem z polskimisiek i Szemek od pół dnia to tłumaczymy - do niego to po prostu nie dociera
Z całym szacunkiem, ale to co pisałeś Ty nijak ma się do dowodu faktu, że stosunek długości okręgu do jego średnicy jest stały.

Qń.
nowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 gru 2007, o 21:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Stałośc liczby Pi

Post autor: nowy »

Ja myśle że to inni nie za bardzo rozumieli co ja wlasciwie chce udowodnic, dopiero jak napisałem co i jak czarno na bialym.

To co pisalem bylo wlasnie istota tego problemu :

"Tak samo w okregu, moim zdaniem trzeba udowodnic ze jesli promien zwieksze k razy to dlugosc okregu zwiekszy mi sie tez k razy a nie np m razy."
Lukasz_C747
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 5 maja 2007, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń
Pomógł: 99 razy

Stałośc liczby Pi

Post autor: Lukasz_C747 »

nowy: Chcesz dowodu stałości liczby pi, ale jednocześnie negujesz każdą użytą własność czy twierdzenie. W ten sposób to dojdziemy do momentu, że mamy zbiór pusty, kwantyifkatory i operatory logiczne i zaczynamy tworzyć matematykę... Po to setki lat uprawiano matematykę, żeby korzystać z owoców tej pracy. Jeśli chcesz się bawić w to od zera, to chyba czeka Cię profesura - i nie używam tu ironii.
Przejrzyj jeszcze raz źródła na wiki, jak Cię nie zadowolą - polecam bibliotekę, najlepiej zapisz się do uniwersyteckiej/politechnicznej, bo widzę żeś z Warszawy. Ewenualnie przynajmniej podaj nam, z czego możemy korzystać. a z czego nie. przy wyjaśnianiu ci twojego problemu.
ODPOWIEDZ