Piekny prostokąt: Jedno pytaniowa ankieta do prezentacji

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Inovis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2012, o 17:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno

Piekny prostokąt: Jedno pytaniowa ankieta do prezentacji

Post autor: Inovis »

Witam! Dopieszczam właśnie prezentację, którą będę pokazywać w piątek na UAM-ie. Jest to prezentacja, powiedzmy, o pięknie matematyki.

Potrzebuję, abyście odpowiedzieli na to jedno pytanie: Który z podanych prostokątów jest najładniejszy. Pytanie, może zabrzmić dziwnie, ale właśnie to potrzebuję. Wybierzcie zwyczajnie jeden, który jest najbardziej "prostokątny", ten który jest najpiękniejszy ze wszystkich. (Obrazek jest skanowany, także widac tam pewnie niedoskonałości, którymi proszę się nie przejmować. Prostokąt 5 jest trochę bardziej wyraźny, ale to jest winą zmiany rozmiaru- nie bierzcie tego pod uwagę. Co powinno was interesować to tylko pole/boki/rozmiar. Wybierzcie jeden tylko na podstawie kształtu.)

Tutaj jest obrazek:

Głosujcie w tej ankeicie:
Awatar użytkownika
spamer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 1 lip 2012, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

Piekny prostokąt: Jedno pytaniowa ankieta do prezentacji

Post autor: spamer »

Moją uwagę najbardziej przykuwa czwarty... Taki "rozsądnie" prostokątny, nieprzesadzony... A 2. jest taki jakiś nijaki - ni to kwadrat, ni prostokąt... ;)))
Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

Piekny prostokąt: Jedno pytaniowa ankieta do prezentacji

Post autor: wujomaro »

Mi z kolei najbardziej pasuje 5. Ale to raczej kwestia gustu, ja lubię widzieć większą różnicę między długością a szerokością.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ