Poprawa sprawdzianu.

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
prososwasl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWW

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: prososwasl »

Witam wszystkich ponieważ jestem nowy na tym forum.
Otóż muszę zrobić poprawę sprawdzianu który pisałem 2 tygodnie temu w zeszycie. Oto jest 6 zadanek:
1. W rombie ABCD punkt E dzieli bok AB, gdzie |AB|=a w stosunku 1:2, licząc od wierzchołka A. Oblicz pole tego rombu, jeżeli odległość punktu E od przekątnej AC jest trzy razy większa od odległości punktu E od przekątnej BD.
2. Najdłuższy bok trójkąta rozwartokątnego ma długość 60, a wyskokoścu poprowadzone z obu jego końców mają długości 12 i 20. Oblicz pole tego trójkąta.
3. Na ostrokątnym trójkącie równoramiennym opisano okrąg. Odlegości środka tego okręgu od podstawy i ramienia są równe odpowiednio 3 i \(\displaystyle{ \sqrt{5}}\). Oblicz pole trójkąta.
4. Kąty ostre trapezu mają miary A i B, a pole tego trapezu jest równe P. Oblicz długość promienia okręgu wpisanego w ten trapez.
5. W trójkącie ABC poprowadzono środkową CK, a następnie poprowadzono dwusieczne kątów AKC i BKC, które przecinają boki AC i BC odpowiednio w punktach P i Q. Wykaż, że trójkąty ABP i PQC są podobne.
6. Wierchołek A kwadratu ABCD połączono ze środkami E i F boków BC i DC. Wykaż że odcinki AR i AF dzielą przekątną BD na trzy równe części.
Z góry thx za wszystko odpowiedzi.
Pozdro.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, o 17:39 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ludzie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2010, o 19:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: ludzie »

Najpierw zaproponuj swoją wersję rozwiązań lub dokładnie napisz, z czym masz problem.
Nikt tu za Ciebie nic nie rozwiąże.
prososwasl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWW

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: prososwasl »

heh ponieważ mam 1 z matmy na półrocze i pretenduje do 1 na koniec roku
to nie udało mi się zrobić nic z Tych 6 ostatnich bo w sumie było ich 12.
Eh

PS. Zrobiłem tylko rysunki do tych zadań
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: lightinside »

zajrzyj do teori, otwórz książke, nie dawaj tyle zadań naraz, tłumaczenie mam 1 nie jest tłumaczeniem
prososwasl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWW

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: prososwasl »

Czy wszystkim super dobrym z matematyki trudno jest pojąć że tym mniej zdolnym wkucie regułek praw i własności z podręcznika nie wystarczy?
Ale dobrze.. udało mi się uporać z wszystkimi zadaniami z wyjątkiem 5ego.
Może ktoś mi jednak pomoże?

Łatwo widać że PQ || AB ale jak to udowodnić? bo jak się uda to kąty na przemian ległe i pozamiatane
szamo14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 26 lut 2012, o 13:39
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Poprawa sprawdzianu.

Post autor: szamo14 »

no to gratulacje, jak człowiek chce to potrafi wystarczy mieć chęci
ODPOWIEDZ