Proste zad z geo płask

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
mechan93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2011, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Inowrocław

Proste zad z geo płask

Post autor: mechan93 »

Witam, mam na jutro do zrobienia pare zadanek, a za bardzo sie nie orientuje
Mógłby ktoś mi powyliczać, mam nadzieje ze znajdzie sie ktos pomocny
Z góry bardzoooo dziękuje

1W trójkącie prostokątnym ABC o przyprostokątnych |BC|= 8 cm i |AC|= 6 cm prowadzimy środkową BD, oblicz miary kątów DBC oraz ABD oraz pole i obwód trójkąta ABD.
2. W trapezie prostokątnym ABCD prowadzimy przekątną BD o długości . Kąt ADB = 75°, kąt ABC = 45°. Oblicz obwód i pole tego trapezu.
3. Trapez równoramienny ma podstawy 6 dm i 10 dm, a jego obwód jest równy 32 dm. Oblicz miary kątów tego trapezu oraz jego pole.
4. Rozwiąż trójkąt prostokątny o przyprostokątnej długości 15 m przylegającej do kąta 35°.
5. W trapezie równoramiennym o wysokości 8 cm i krótszej podstawie równej 4 cm odcinek łączący środki ramion ma długość 6 cm. Oblicz miarę kąta, jaki tworzy przekątna trapezu z jego dłuższą podstawą i pole tego trapezu.
6. W trapezie prostokątnym krótsza podstawa na 15 m, dłuższe ramię o długości 10 m jest nachylone do dłuższej podstawy pod kątem 54°.
7. Przekątne deltoidu mają długości 20 cm i 30 cm. Punkt przecięcia się przekątnych dzieli dłuższą z nich s stosunku 2:1. Oblicz miary kątów deltoidu oraz jego obwód i pole.
8. W równoległoboku o bokach długości 10 cm i 30 cm krótsza przekątna tworzy z bokiem kąt prosty. Oblicz miary kątów równoległoboku, długość jego wysokości oraz pole.
9. Oblicz pole trójkąta równoramiennego o obwodzie 32 cm, jeśli długość podstawy stanowi długości ramienia.
ODPOWIEDZ