Kwadrat wpisany w koło

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
wilkx2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 11:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wałbrzych

Kwadrat wpisany w koło

Post autor: wilkx2 »

Witam wszsytkich!


Moja sprawa wyglada tak, że potrzebuje obliczyc najwieksze pole kwadratu wpisanego w kolo gdzie r kola wynosi 1m oraz ile kwadratów o a=20cm zmiesci mi sie w tym kole.


Chodzi mi oto, że mam na suficie sztukaterie w kształce koła(r=1m) i chcem je w srodku wypełnic lustrem.( przy czym samo lustro jest drogie) ale sa plytki plexi 20x20 cm albo inne rozwiazanie kupienie arkuszu plexi no i tu potrzebuje najwieksze pole powierzchni tego kwadratu i obkleje je folia lustrzana.

Z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc a wrazie złego umieszczenie postu prosze admina o przeniesienie
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Kwadrat wpisany w koło

Post autor: Kartezjusz »

Kwadrat jest wpisany w koło,czyli R to jest połowa przekątnej,czyli pole kwadratu o przekątnej 2 to jest 2m^{2},bo
\(\displaystyle{ d= a\sqrt{2}}\).Reszta zadania zależy,czy te kwadraciki małe możesz ciąć ,czy nie?
wilkx2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 11:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wałbrzych

Kwadrat wpisany w koło

Post autor: wilkx2 »

no własnie chciałem zeby jak naj mniej ciąć. ale bd mogł przycinac te kwadraciki. a za odpowiedz bardzo dziekuje
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Kwadrat wpisany w koło

Post autor: Kartezjusz »

Tak więc wystarczy zauważyć,że przykładając kwadraty do boku dużego kwadratu zmieszcisz ich
\(\displaystyle{ \frac{141cm}{20cm}}\)czyli 7(1,41-przybliżenie pierwiastka z 2) kwadracików,ale układasz je "wzwyż" czyli łącznie 49 kwadracików.Weź sobie jeszcze do cięcia 1 kwadracik( 20000cmKw-400cmkw*49=400cmkw)) bo zostanie Ci jeszcze krótki odcinek:)
wilkx2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 11:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wałbrzych

Kwadrat wpisany w koło

Post autor: wilkx2 »

Wielkie dzieki
ODPOWIEDZ