Figury podobne

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Visser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2011, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzegom

Figury podobne

Post autor: Visser »

Witam jestem nowy na forum i bardzo się cieszę że w trafiłem na takie forum.
Mam nadzieję że mi pomożecie. Matematyki nie rozumiem wgl chociaż bardzo bym chciał zawsze pisałem sprawdziany z matematyki aby na 2 napisać ale od września wziiełem się do nauki ze wszystkich przedmiotów aby dostać się do szkoły swojej wymarzone.
We wtorek mam sprawdzian z działu Figury Podobne i nic z niego nie rozumiem próbuje sobie rozwiązywać ale nic nie wychodzi mi więc prosił bym was drodzy forumowicze pomożecie nie chcę napisać na słabą ocenę. Wytłumaczycie mi lub podacie jakiś link do artykułu byle bym to zrozumiał bardzo interesuje mnie fizyka i matma tylko szkoda że nie dostałem tego daru aby to zrozumieć...
Jeżeli popełniłem błędy w tym co napisałem powyżej a wiem że to zrobiłem proszę o wybaczenie.
jestem w 3 Gimnazjum
florek177
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3018
Rejestracja: 23 mar 2005, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 322 razy

Figury podobne

Post autor: florek177 »

na górze po prawej stronie masz okienko SZUKAJ. wpisz w nie "figury podobne" i będziesz miał duuuuużo zadań z wyjaśnieniami.
Visser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2011, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzegom

Figury podobne

Post autor: Visser »

tylko tyle?

-- 28 sty 2011, o 23:01 --

co mam robić aby chociaż troszkę zrozumieć matematykE?

-- 28 sty 2011, o 23:06 --

wpisałem w opcji szukaj tak jak tu kolega powiedział i patrzyłem lecz nic nie znalazłem co by mi pomogło w zrozumieniu tego pomocy...-- 29 sty 2011, o 00:32 --Myślałem ze znajdę pomoc na tym portalu lecz myliłem się...
florek177
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3018
Rejestracja: 23 mar 2005, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 322 razy

Figury podobne

Post autor: florek177 »

Jeżeli na forum jest za mało, to ja już nic nie rozumiem. Nikt nie będzie pisał wykładu na temat figur podobnych. Jakąś książkę chyba masz i to powinno wystarczyć do zrozumienia zagadnienia.
Innym rozwiązaniem jest wpisanie w do jakiejś przeglądarki hasła "figury podobne" i będą gotowce.
W Wikipedii masz podstawowe definicje, wzory i przykłady.
ODPOWIEDZ