Pole trapezu. Podana krótsza podstawa, kąty i dłuższe ramię.

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
masiph
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Pole trapezu. Podana krótsza podstawa, kąty i dłuższe ramię.

Post autor: masiph »

Pełna treść:
Krótsza podstawa trapezu ma długość \(\displaystyle{ 3\sqrt{6}}\). Kąty przy tej podstawie mają miary 135 i 60 stopni,a dłuższe ramie ma długość 18 cm. Oblicz pole tego trapezu.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, o 11:28 przez Justka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
Awatar użytkownika
ares41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6499
Rejestracja: 19 sie 2010, o 08:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 142 razy
Pomógł: 922 razy

Pole trapezu. Podana krótsza podstawa, kąty i dłuższe ramię.

Post autor: ares41 »

Narysuj sobie wysokość tego trapezu wychodzącą z wierzchołka kąta o mierze \(\displaystyle{ 135^{\circ}}\).
Zaznacz kąty proste pomiędzy wysokością, a podstawami. Wysokość dzieli kąt o mierze \(\displaystyle{ 135^{\circ}}\) na dwa kąty o miarach \(\displaystyle{ 90^{\circ}}\) i \(\displaystyle{ 45^{\circ}}\). Teraz oblicz miarę kąta pomiędzy dłuższym ramieniem a dłuższą podstawą. Szukaj związku między wysokością a dłuższym ramieniem.
masiph
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Pole trapezu. Podana krótsza podstawa, kąty i dłuższe ramię.

Post autor: masiph »

Wezmę się za to w środę, jak mi się nie uda, to napisze w tym wątku.-- 15 gru 2010, o 20:44 --Nie wiem jak to zrobić. Rozwiąże to ktoś? Najlepiej teraz, bo na jutro to mam.
ODPOWIEDZ