Wielokąty Podobne

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
szokoloko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 2 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: szokoloko »

Witam serdecznie, jestem bardzo ale to bardzo kiepski z matmy i chciałbym aby ktoś inteligentny i pomocny ;D pomógł mi a najlepiej wykonał dla mnie zadanie z tematyki Wielokąty Podobne bardzo bym był wdzięczny jeśli ktoś to dla mnie dziś zrobi !

Zadanie 1

a) Odcinek A'B' jest podobny do odcinka AB w skali 5. Jaką długość ma odcinek A'B' , jeśli odcinek AB ma długość 2?

b) Kąt &'(ALFA' , sorki niemogłem znaleść znaku "Alfy") jest podobny do kąta &(ALFA) w skali 3. Kąt &(ALFA) ma miarę 30* (Stopni). Jaką miarę ma kąt &'(ALFA')?

c) Trójkąt K'L'M' jest podobny do trójkąta w skali \(\displaystyle{ \frac{1}{3}}\). Jaki obwód ma trójkąt KLM, jeśli obwód trójkąta K'L'M' jest równy 60?

Poprosze o wasze rozwiązania tego zadania , bardzo bym chciał by były to odpowiedzi z wszystkim , wzorami urzytymi i rysunkami jeśli można czekam na wasze rozwiązania , i bardzo dziękuje jeśli pomożesz !!!
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3248 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: anna_ »

1.
\(\displaystyle{ \frac{A'B'}{AB} =5}\)
\(\displaystyle{ \frac{A'B'}{2} =5}\)
i liczysz.

2. Sprawdź treść.

3.
\(\displaystyle{ \frac{Ob_{K'L'M'}}{Ob_{KLM}} = \frac{1}{3}}\)
\(\displaystyle{ \frac{60}{Ob_{KLM}} = \frac{1}{3}}\)
i liczysz
szokoloko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 2 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: szokoloko »

B) Kąt \(\displaystyle{ \alpha'}\) jest podobny do kąta \(\displaystyle{ \alpha}\) w skali 3. Kąt \(\displaystyle{ \alpha}\) ma miarę 30* (*-znaczy stopni). Jakąmiarę ma kąt \(\displaystyle{ \alpha '}\)?

dzięki za te dwa ale bardzo i to bardzo bym prosił o gotwiec wiem że to może wydać się śmieszne ale ja tego zupełnie nie kumam a same to wzór i oblicz dalej sam mi nie wystarczy więc prosze cię lub kogoś byś mi napisała zadanko jeśli to nie kłopot i przepraszam ze zabieram czas .
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3248 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: anna_ »

1. \(\displaystyle{ A'B'=10}\)

3. \(\displaystyle{ Ob_{KLM}=180}\)

Pierwszy raz słyszę o podobieństwie kątów.
szokoloko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 2 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: szokoloko »

dzięki bardzo za pomoc chociaż będze miał może dobrze te dwa szkoda że tego 2 nie umiesz no ale trudno jeszcze raz fenx ,a jeśli ktoś umie te B) to prosze niech ktoś napisze całe zadanie !! PLZ
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3248 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: anna_ »

Nie ma czegoś takiego jak kąty podobne.
szokoloko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 2 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: szokoloko »

Kod: Zaznacz cały

B) Kąt [tex]\alpha'[/tex] jest podobny do kąta [tex]\alpha[/tex] w skali 3. Kąt [tex]\alpha[/tex] ma miarę 30* (*-znaczy stopni). Jakąmiarę ma kąt [tex]\alpha '[/tex]? 

Kod: Zaznacz cały

Nie ma czegoś takiego jak kąty podobne. 
w odpowiedziach jest ze ma wyjść \(\displaystyle{ \alpha '}\)=\(\displaystyle{ 30 ^{o}}\)
a tu chodzi o jaką miarę mają jakby dwa np. trójkąty jeden oryginalny a drugi miejszy czy jakoś tak na lekcji psorka nam podawała przykłady i tu chodzi o kąt \(\displaystyle{ \alpha '}\) jednego np. trójkąta i o kąt \(\displaystyle{ \alpha}\) drugiego w mniejszego w skali 3.

Wiesz teraz może jak to obliczyć........???
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3248 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: anna_ »

Podobieństwo nie zmienia miary kątów, więc \(\displaystyle{ \alpha'=\alpha=30^o}\)
szokoloko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 2 razy

Wielokąty Podobne

Post autor: szokoloko »

dzięki tak napisałem sobie w odpowiedzi dzięki za wszystko pozdro
ODPOWIEDZ