Pola Figur

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Help Me
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Pola Figur

Post autor: Help Me »

Witam.

Potrzebne mi bardzo pilnie Zadania niżej wymienione .Z góry Bardzo dziekuje.

1.Przękątna prostokąta ma długość \(\displaystyle{ 10cm}\) i tworzy z jednym z jego boków kąt \(\displaystyle{ 60^{o}}\)
Oblicz pole i obwód tego prostokąta.

2.pole kwadratu wynosi \(\displaystyle{ 20 cm^2}\) .Oblicz bok Tego kwadratu.

3.Kąt ostry rombu ma miarę \(\displaystyle{ 60^o}\) ,a krótsza przekątna ma \(\displaystyle{ 10 cm}\).Oblicz pole i obwód tego rombu.

4. Oblicz pole równoległoboku ,którego obwód wynosi \(\displaystyle{ 42cm}\) ,jeden bok jest o \(\displaystyle{ 5 cm}\) krótszy od drugiego i kąt ostry między bokami ma miarę \(\displaystyle{ 45^o}\) .

5.Przekątne rombu mają długość \(\displaystyle{ 10 cm}\) i \(\displaystyle{ 16 cm}\) . Oblicz pole Rombu .

Prosił bym Bardzo o rozwiązanie zadan ... Bardzo Serdecznie podziękuje tej osobie która mi to rozwiąże.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2010, o 20:21 przez xanowron, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
Awatar użytkownika
pelas_91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 838
Rejestracja: 7 cze 2007, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 71 razy

Pola Figur

Post autor: pelas_91 »

1. Skorzystaj ze stosunków miarowych w trójkącie o kątach 30, 60, 90 stopni [ewentualnie z definicji sinusa i cosinusa kąta 60 stopni] i oblicz długości boków prostokąta. Dalej sobie poradzisz?

2. No masz zagadkę: Jaka liczba podniesiona do kwadratu daje 20? Jakbyś w pierwszej chwili nie kojarzył to zastanów się dlaczego \(\displaystyle{ \sqrt{9}=3}\)
Help Me
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Pola Figur

Post autor: Help Me »

Oto chodzi że Geometria jest moją słabo strono wogóle tego nie łapie a rozwiązanie tych zadan ratuje mi ocene .
Awatar użytkownika
pelas_91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 838
Rejestracja: 7 cze 2007, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 71 razy

Pola Figur

Post autor: pelas_91 »

Help Me pisze:Oto chodzi że Geometria jest moją słabo strono wogóle tego nie łapie a rozwiązanie tych zadan ratuje mi ocene .
A na maturze z matematyki też ktoś za Ciebie będzie rozwiązywać zadania? Niestety nie.

Przykładowo: zadanie 5 -> znasz wzór na pole rombu?
Help Me
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Pola Figur

Post autor: Help Me »

Do matury jeszcze 3 lata.
A wzór znam.
Awatar użytkownika
pelas_91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 838
Rejestracja: 7 cze 2007, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 71 razy

Pola Figur

Post autor: pelas_91 »

Help Me pisze:Do matury jeszcze 3 lata.
Wszyscy tak mówią...

Jak wzór znasz to wstaw dane z zadania piątego do wzoru i oblicz to pole. Jedno zadanie masz mniej.

Stosunki miarowe w trójkącie o kątach 30,60,90 stopni znasz?
ODPOWIEDZ