Wysokosc trapezu

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
slawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 7 paź 2007, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy

Wysokosc trapezu

Post autor: slawcioo »

Hej. Prosze o pomoc z zadaniami.

1. Wysokość trapezu równoramiennego o kącie ostrym 60 stopni i ramieniu długości \(\displaystyle{ 2\sqrt{3}}\) ma długość:

wyszło mi 3. z funkcji trygonometrycznych.

2. Promien koła opisanego n trójkącie o bokach długości 3 cm, 4 cm, i 5 cm wynosi: wyszlo mi 2,5 cm ale nie wiem czy dobrze. Poniewaz to trójkąt prostokątny,a wiec promień okręgu opisanego ma długość równą połowie długości przeciwprostokatnej. Czyli 5:2=2,5. Tylko troche mi sie to myli bo jak podpisze inaczej te boki to wyjdzie inny wynik chyba..


Zad 3: Prosta m jest styczna do okręgu w punkcie K. Kat środkowy ma miare L=142 stopnie. Wówczas kąt B (beta) ma miarę: (tego zadania nie umiem wogole wyliczyc prosze o podpowiedź głównie do tego chociaż).

Zad 4: Przeciwprostokątna trójkąta prostokątnego o kącie ostrym 30 stopni i krótszej przyprostokątnej 10 ma długośc:Wyszło mi 20 pierwiastków z trzech. . ( korzystamy z funkcji trygonometrycznych np cosinusa i wyliczamy. moim zdaniem.

Zad 5: Dany jest trapez równoramienny ABCD o podstawach AB długości 12, CD długości 8 i ramieniu długości 6. Przełużenia ramion AD i CB przecinają się w punkcie S. Długośc odcinka AS jest równa.

Pozdrawiam!
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Wysokosc trapezu

Post autor: piasek101 »

1. Ok.
ODPOWIEDZ