Pola 8, 12 kątów oraz trójkąta opisanego i wpisanego w trójk

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Kofi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2010, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 1 raz

Pola 8, 12 kątów oraz trójkąta opisanego i wpisanego w trójk

Post autor: Kofi »

Witam.
Na początek chciałbym się przywitać. Mam na imię Patryk i chodzę do 2 klasy gimnazjum o profilu matematyczno-informatycznym.
W pierwszej klasie radziłem sobie dobrze. W drugiej klasie mamy nową nauczycielkę. Do tej pory szło mi nawet lepiej niż w klasie pierwszej. Do tego tygodnia. Nauczycielka nie potrafi zapanować nad klasą, więc jak tłumaczyła poddział, który teraz kończymy przerabiać nic nie rozumiałem. Jak poprosiłem by wytłumaczyła mi ponownie, powiedziała, żebym poprosił kolegów, którzy nie pozwolili jej przeprowadzić lekcji...

Dziś udało mi się jakoś przemknąć bez zadania domowego. Na jutro może się nie udać, dlatego proszę o pomoc was. Mam do zrobienia trzy zadania:

1. Jest taki rysuneczek:

Promień okręgu przedstawionego na rysunku jest równy 2 sqrt{3} . Jakie pole ma zacieniowana figura.
Doszedłem tutaj do pola któregoś z tych trójkątów na podstawie R=2r, nie wiem tylko którego i jak zrobić drugi.
2. Jakie pole ma dwunastokąt foremny wpisany w okrąg o promieniu długości 5?
3. Jakie pole ma ośmiokąt foremny wpisany w okrąg o promieniu 6?

Tutaj zupełnie zgłupiałem i nie wiem co robić. Niestety moje lenistwo jak i wątpliwe umiejętności dydaktyczne nauczyciela spowodowało, że nie mam już żadnych praw.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Pola 8, 12 kątów oraz trójkąta opisanego i wpisanego w trójk

Post autor: piasek101 »

Na zachętę :
3.
184928.htm
Kofi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2010, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 1 raz

Pola 8, 12 kątów oraz trójkąta opisanego i wpisanego w trójk

Post autor: Kofi »

Dziękuję.
To zadanie już wykonałem, 12 kąta też, chociaż nie wiem za bardzo na czym to polega bo sin-ów jeszcze nie miałem.
ODPOWIEDZ