Związki miarowe w trójkącie prostokątnym

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
mati1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2010, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubsko
Podziękował: 2 razy

Związki miarowe w trójkącie prostokątnym

Post autor: mati1993 »

Cześc wszystkim. Prosił bym o pomoc jestem słaby z matmy mam 2 chciałbym was prosić o pomoc w tych zadaniach bo jutro sprawdzi a sam nie umiem z góry dzięki.heh musze mieć to najutro plis bo jak nie to pomnie a oto zadania

zad 1

Wieża o wysokości 92m rzuca na płaską powierzchnie cień o długości 105m.Pod jakim kątem padają w tym czasie promienie słońca na powierzchnię płaską

zad 2

Wysokość trójkąta równoramieniego ma długość 8cm ,kąt między równymi bokami wynosi 65 stopni .Oblicz obwód tego trójkąta

zad3

jakie kąty ma romb ,którego przekątne są równe 8cm i 4 cm

-- 10 lut 2010, o 18:38 --

pomózcie plis gdyby to nie było ważne bym nie pisał drugiego postu plis jutro będzie za pózno-- 10 lut 2010, o 19:12 --
mati1993 pisze:Cześc wszystkim. Prosił bym o pomoc jestem słaby z matmy mam 2 chciałbym was prosić o pomoc w tych zadaniach bo jutro sprawdzi a sam nie umiem z góry dzięki.heh musze mieć to najutro plis bo jak nie to pomnie a oto zadania

zad 1

Wieża o wysokości 92m rzuca na płaską powierzchnie cień o długości 105m.Pod jakim kątem padają w tym czasie promienie słońca na powierzchnię płaską

zad 2

Wysokość trójkąta równoramieniego ma długość 8cm ,kąt między równymi bokami wynosi 65 stopni .Oblicz obwód tego trójkąta

zad3

jakie kąty ma romb ,którego przekątne są równe 8cm i 4 cm

-

pomózcie plis jutro będzie za pózno
enriqe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 19 lut 2009, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 20 razy
Pomógł: 12 razy

Związki miarowe w trójkącie prostokątnym

Post autor: enriqe »

1)

\(\displaystyle{ tg \alpha = \frac{92}{105}}\)

\(\displaystyle{ tg \alpha = 0,876190476}\)

\(\displaystyle{ arc tg \alpha = 41 ^{0} 13 ^{,} 28 ^{,,}}\)
ODPOWIEDZ