trapez- 1 zadanie

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Natix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 cze 2006, o 00:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3 razy

trapez- 1 zadanie

Post autor: Natix »

Czy potrafi ktoś to wyliczyć? Ja niestety nie wiem jak to zrobić.

oblicz pole trapezu, w którym boki równoległe mają długość 16 cm i 44 cm, a prostopadłe 17 cm i 25 cm.


Z góry dziękuje za rozwiązanie tego zadania. Czekam na szybką odpowiedz. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Comma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 647
Rejestracja: 22 lis 2004, o 19:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B-j
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 77 razy

trapez- 1 zadanie

Post autor: Comma »

Boki równoległe to w domyśle podstawy.
A boki prostopadłe? Które to boki wg. Ciebie?
Natix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 cze 2006, o 00:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3 razy

trapez- 1 zadanie

Post autor: Natix »

Witam. Wiem jak wygląda ten trapez i jakie są boki prostopadłe, to akurat nie jest skomplikowane! Ale,żeby go wyliczyć chyba trzeba zastosować wzór na trójkąt i wyznaczyć r . potem chyba dopiero pole, właśnie tego nie jestem pewna. Nie bardzo potrafie jeszcze wyliczyć te wzory i przyjąć odpowiednią kolejność oraz podstawić do wzoru. byłoby dobrze gdyby ktoś krok po kroku pokazał mi jak to podstawić do wzorów i wjakiej kolejnośći i czy dobrze myśle. gdybym miała wyliczone to zadanie to zapewne dopiero wtedy bym go przeanalizowała i zrozumiała. Wówczas się tego naucze. Czy jest ktoś kto potrafi to całe zadanie wyliczyć ? I rozwiać moje wątpliwośći?

czekam na szybką odpowiedz, musze to zadanie mieć na dziś wieczór, inaczej nie zalicze pracy kontrolnej. Z góry dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ