Ciekawe zadania do zorbie please??

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
szpaner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2006, o 18:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wars i sawa

Ciekawe zadania do zorbie please??

Post autor: szpaner »

Zadania ciekawe do zrobinia!! Jeden z nich jest o okrgach więc umieściłem w tym temacie!!!!
Ma nadzieję że ktoś mi pomoże!! Za pomoc z góry dziekuje!!

Zad. 1
Czy 189-cyfrowa liczba utworzona z wszystkich liczb naturalnych od 1 do 99 jest wielokrotnością 9. Uzasadnij odpowiedź.

Zad. 2
Uczniowie z klasy gimnazjalnej pisali sprawdzian z matematyki. 10% uczniów otrzymało 5, 20% otrzymał 4, 1/3 uczniów 3, 7 uczniów 2, a pozostali otrzymali 1. Średnia arytmetyczna wszystkich ocen to 2,9. Ilu uczniów otrzymało 4, a ilu 1.

Zad. 3
Rzymianin napisał taki testament. W razie przyjścia na świat chłopca syn mój otrzyma w spadku 2/3, a moja żona 1/3 majątku, a jeżeli urodzi się dziewczynka to żona otrzyma 2/3, a córka 1/3 majątku. Urodziły się bliźnięta: chłopiec i dziewczynka. Jak należy podzielic majątek zgodnie z wolą zmarłego?

Zad. 4
W trapez prostokątny o podstawach 2cm i 6cm wpisano okrąg. Oblicz długośc tego okręgu.

Zad. 5
Pociąg o długości 70m przejeżdża przez tunel z prędkością 60km/h. Od momentu, w którym wyjeżdża do tunelu do chwili, w której ostatni wagon opuszcza tunel mija 36s. Oblicz długość tunelu.

Ludzie!!! litości czytajcie regulamin!!!!
Lady Tilly
Awatar użytkownika
juzef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 890
Rejestracja: 29 cze 2005, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 66 razy

Ciekawe zadania do zorbie please??

Post autor: juzef »

Temat.
Zablokowany