Trapez, równoległobok, trójkątne ogrodzenie.

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
Madziulka.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 15:05
Płeć: Kobieta

Trapez, równoległobok, trójkątne ogrodzenie.

Post autor: Madziulka. »

Mam parę zadań, z którymi nie potrafię sobie poradzić bardzo prosiłabym o pomoc, a oto one:

1.Punkt P dzieli krótszą podstawę trapezu ABCD o długości 60m w stosunku 2:1. Poprowadzono dwie proste prostopadłe do podstawy, zawierające odpowiednio punkty C i P. W wyniku podziału otrzymano kwadrat, trapez oraz trójkąt o jednakowych polach. Wyznacz długości wszystkich boków działki przed podziałem. Wyniki podaj z dokładnością do 1m.


2.Na ogrodzenie trójkątnej działki o powierzchni 14 arów, której plan przedstawiono na poniższym rysunku(rysunek), potrzeba 230 m siatki(nie uwzględniamy otworu na bramkę). Pan Marek stoi w punkcie A. W jakiej odległosci od ulicy się znajduje? WIEM, ŻE TO ZADANIE JEST TRUDNO ZROBIĆ BEZ RYSUNKU ALE MOGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE DŁUGOŚCI BOKÓW TO 100M I 60M W PODSTAWIE JEST ULICA A PRZY WIERZCHOLKU PUNKT A .


3. Bawełnianą tkaninę w kształcie równoległoboku o kącie ostrym 45 stopni i krótszym boku długości 3m przecięto wzdłuż krótszej przekątnej. Otrzymano dwa trójkąty prostokątne. Ile potrzeba taśmy, aby obszyć oba trójkątne kawałki materiału. Wynik zaokrąglij do 1 cm.

Bardzo proszę o rozwiązanie tych zadań. Ja próbowałam je zrobić ale nie chce mi to w ogóle wyjść. Z góry dziękuję!:)



Proszę Was bardzo mi zależy żeby je szybko zrobić będę bardzo wdzięczna za pomoc:)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, o 18:03 przez Justka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ