Kwadrat kolko kwadrat kolko

Wielokąty (n>3). Okręgi. Inne figury płaskie. Zadania i twierdzenia z nimi związane. Geometria rzutowa na płaszczyżnie.
damianssj661
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Kwadrat kolko kwadrat kolko

Post autor: damianssj661 »

Witam!
Wiem ze nie mozna zamieszczac obrazkow ale nie wiem czy umialbym wytlumaczyc jak to ma wygladac.
Musze zrobic projekt w logomocji taki jak na rysunku to co jest na czarno umiem zrobic parametrem ( a to bok najwiekszego kwadratu) ale nie wiem jak obliczyc jaki promien bedzie mialo kolko ktore jest na czerwono ani jak wejsc w sam srodek tego czerwonego kolka zeby to obliczyc nie trzeba znac sie na logomocji to sie matematycznie oblicza tylko nie mam pomyslu jak.
AU
AU
874153b090264ec2m.jpg (4.82 KiB) Przejrzano 51 razy
[/url]
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

Kwadrat kolko kwadrat kolko

Post autor: tkrass »

Rysunki jak najbardziej można umieszczać, cała sprawa toczy się jedynie o to, by wyrażenia matematyczne zapisywać LaTeXem
Zauważ, że odcinek od środka kwadratu do jego wierzchołka ma długość z jednej strony \(\displaystyle{ \frac{a \sqrt{2}}{2}}\), a z drugiej \(\displaystyle{ \frac{a}{2} + r + r \sqrt{2}}\).
damianssj661
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Kwadrat kolko kwadrat kolko

Post autor: damianssj661 »

myslalem ze jednak nie jestem jelen a tu jednak...
jesli ktos moze to prosze mi napisac troche dokladniej jak
a) znalezc sie w srodku czerwonego kolka
b) jaki zrobic promien kolka w zaleznosci od "a"
Nie wiem czy tak mozna ale jesli ktos mi poda dokladny wzor na dojscie do czerwonego srodka kolka i narysowanie go tam w zaleznosci od :a daje 5zl na paypal ale jakis kod z SMS za 5zl
ODPOWIEDZ